В Україні стартує Європейський тиждень цифрової грамотності

В Україні стартує Європейський тиждень цифрової грамотності

Мінцифра запрошує долучитися жителів та організації Полтавщини

22 березня 2021 року стартує Європейський тиждень цифрової грамотності. Міністерство цифрової трансформації України планує провести масштабну комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності.

Що таке Європейський тиждень цифрової грамотності? 

Це щорічна кампанія, яка проводиться з метою надихнути та навчити людей цифрових навичок. Проводиться у коворкінгах, громадських центрах, школах, університетах, бібліотеках та інших місцях по всій Європі. За 2010-2020 роки до Європейського тижня цифрової грамотності долучились більше 1 300 000 учасників. 

Чому тиждень цифрової грамотності на часі? 

В Україні, за даними 2019 року, не володіють базовими цифровими навичками 53% громадян. У Центральному регіоні України таких 52,1%. Однак, поміж регіонами, у Центральному найбільший відсоток людей із навичками, вищими за базові: 29, 3%. Щоправда, згідно з даними Європейського цифрового тижня, 42% громадян ЄС теж не мають базових цифрових навичок. В той час як цифрова грамотність так само важлива сьогодні, як вміння писати, читати і говорити. Від рівня цифрової грамотності залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, а й конкурентоспроможність кожного громадянина, вміння опиратися фейкам та дбати про свої дані онлайн. 

Коли? 22 - 28 березня 2021 

Що планує Мінцифра в Україні? 

Мінцифра об’днує представників держави, бізнесу та громадян у рамках ініціативи та сформувати широке коло партнерів, щоб ініціатива стала помітною. Зокрема, провести масштабну комунікаційну та освітню кампанію з цифрової грамотності в рамках національного проєкту Дія.Цифрова освіта. 

Чотири основні теми цьогорічної кампанії:

1. Базові цифрові навички та медіаграмотність

2. Кодування, STE(A)M та штучний інтелект

3. Просунуті цифрові навички та працевлаштування

4. Цифрова культурна спадщина

Через пандемію COVID-19 ми заохочуємо зосередитись на проведенні подій онлайн. 

Кожен може долучитися до кампанії. Інформацію про активності в рамках Європейського тижня цифрової грамотності можна буде відстежувати в соцмережах за хештегами #AllDigitalWeek2021 та #AllDigitalWeekUkraine.

Стрічка новин