Опитування Центру Разумкова: «Довіра до інститутів суспільства»

Збройні сили України, волонтерські організації, церква та Державна служба з надзвичайних ситуацій лідирують у рейтингу довіри українців. Про це свідчать результати останнього опитування Центру Разумкова «Оцінка ситуації в країні, довіра до інститутів суспільства та політиків, електоральні орієнтації громадян». Дослідження було проведене соціологічною службою з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Його  результати нам телефоном прокоментував заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

Серед державних та суспільних інститутів найчастіше - 70% - довіра висловлюється до Збройних Сил України, до волонтерських організацій - 65%, церкви - 64%. Також соціологи Центру Разумкова зафіксували високий рівень довіри громадян до органів системи МВС. Так Державна служба з надзвичайних ситуацій має найбільшу довіру громадян з органів системи МВС - 63%. Державній прикордонній службі довіряють 60%, Національній гвардії України - 56%. Національній поліції довіряють 41,2% опитаних. Якщо порівнювати з результатами соцопитування, проведеного у період з 4 по 9 грудня 2020 року, рівень довіри до поліцейських збільшився на 4,4%. Також спостерігається високий, у понад 50% рівень довіри до місцевої влади, добровольчих батальйонів, громадських організацій, ради міста селища, села, в якому проживає респондент.

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- Найчастіше недовіра висловлюється ЗМІ Росії, їм не довіряють 82% опитаних, чиновникам 80% не довіряють. Дуже низькою є довіра до суддів різних рівнів та загалом судовій системі не довіряють 79% опитаних, Верховній Раді України не довіряють 77,5%, Уряду - 76%.

Досить цікавим є те, що високою є недовіра до антикорупційних органів, таких як Вищий антикорупційний суд - 73% та Національне антикорупційне бюро України - 70%.

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- Люди не довіряють всім тим структурам, які покликані боротися із злочинністю, і сприймають їх як одне ціле, незважаючи на те, що як ми знаємо, між ними є суперечки - антикорупційними органами і прокуратурою, наприклад. Але люди на ці суперечки не звертають уваги.

Як зазначають соціологи Центру Разумкова, 71% українців висловили недовіру прокуратурі, 70% - комерційним банкам, Верховному Суду - 69%, місцевим судам - 66%, Національному банку України - 60%. Дослідження проведене соціологічною службою з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано дві тисячі 18 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Стрічка новин