До Дня міста чи не кожен мешканець Полтави готує свій власний подарунок

А вже заклади культури й мистецтв – поготів: вони не один місяць напрацьовували щось особливе. На прес-конференції своїми планами поділилася директор Палацу дозвілля «Листопад» Наталія Похилько.

Дирекція палацу дозвілля «Листопад» зробила все можливе, щоб фундаментально підготуватися до подальшої праці. Головна складність - майже кожен день літа глядацька зала щодень заповнювалась дітьми. Пора канікул багатьох з них залишила в місті, і їх дозвілля потрібно було якісно організувати. Та колектив кожну вільну годину перевіряв і вдосконалював звукову комутацію, багато апаратури оновлено. Це стосується й світлового забезпечення - замінено кожну лампу і придбано лазерне устаткування для сцени. Були протестовані всі механізми на витривалість при максимальному навантаженні. Ще одним нововведенням у «Листопаді» завдячують рішенню сесії міської ради - на виділені кошти придбано автономну котельню - це дозволить значно економити витрати, але не за рахунок якості опалення. Тепер у найлютіші морози глядачів зігріватимуть не лише енергійні овації.

Офіційне відкриття сезону дирекція організовує вперше - заклад ніколи не призупиняв своєї діяльності. Нині ж, на початку 5-го року, традицію вирішили започаткувати. І на полтавців чекає серія феєричних концертів. 18 вересня палац дозвілля «Листопад» влаштовує День відкритих дверей, а 19-го – саме відкриття сезону. Ці два концерти подарують зустрічі з гостями з різних міст України. Приїдуть Дмитро Гнатюк і Мар'ян Гаденко, будуть й інші сюрпризи. 20 вересня за сприяння Полтавського земляцтва презентує свою творчість Національна академічна капелла бандуристів. А вже з 1 жовтня розпочнеться традиційний фестиваль «Осіння фантазія 2007», а це – десятки концертів на будь-який смак. Гонорари артистів цього разу можна назвати «символічно-дружніми». На жаль, так буває не завжди. Нарікають, що іноді ціни на квитки зірок естради непомірно високі. Та визначає цінову політику улюбленого артиста, його «власний апетит» і чималий райдер - клас готелю та інші, інколи досить вередливі забаганки. «Листопад» же отримує від цього тільки фіксовану суму оренди. На щастя, тут розуміють, люблять і підтримують полтавських виконавців - для них зала коштує в рази менше, ніж для гастролерів. При повному госпрозрахунку це й не зовсім вигідно дирекції, та вони добре розуміють, що, скажімо, звітні концерти музичних шкіл - це інвестиція у майбутнє. Художній керівник «Листопада» Герман Юрченко припустив, що коли б 26 тисяч міських підприємців перерахували закладу по одній гривні, то для їх дітей зала працювала б безкоштовно.

Стрічка новин