У Полтавському Художньому салоні відбулася виставка «Кожному мама своя»

Її відкрили напередодні Міжнародного дня людини з синдромом Дауна, який традиційно відзначають 21 березня. Деталі у сюжеті.

Такий проєкт у Художньому салоні організовують вже вчетверте. І, як говорять самі організатори, з кожним роком все більше людей долучається. 

Те, що 21.03 згадують про людей із синдромом Дауна - не випадковість. Адже такі діти від народження мають в 21 парі хромосом третю додаткову. 

Марія Остроушко, голова ГО «Полтава Даун Синдром»

- Тут ви можете побачити 22 роботи, де зображено 20 мам із дітьми. Це все наші Полтавські діти. Ми би хотіли показати, як класно, коли дитина знаходиться в родині. І показати те, що кожна дитина має право мати свою родину, незалежно від того, особлива вона, чи ні. Звичайних дітей не буває. Проєкт покликаний познайомити вас, містян, із цими дітьми, які знаходяться поряд з вами, ходять в садочки, в школи, просто гуляють поряд, і показати, як класно мати свою родину кожному.

На виставці можна придбати  різнокольорові шкарпетки. Як говорить Марія Остроушко, купуючи їх, ви проявляєте солідарність до людей із синдромом Дауна. Тобто, якщо людина 21 березня одягає шкарпетки з # lotsofsocks- це символізує її толерантність до людей з цим синдромом. 

Єлизавета Первушина, голова волонтерського загону «Єдність» УМСА

- Волонтери загону «Єдність» уже понад 5 років працюють в реабілітаційних центрах з дітьми із синдромом Дауна. Також ми в минулому році проводили захід із цими дітками. Волонтери з ними займалися спортивними іграми.

Самі ж матусі, які приймали участь у фотосесії розповідають, що дітки поводили себе напрочуд спокійно, і їм навіть сподобалося такого формату дійство.

Альона Вольда, учасниця проєкту

- Ми були дуже задоволені самим процесом. У нас це проходило дуже легко, просто. Ми беремо участь у подібних заходах для того, щоб показати людям, щоб не боялися цих діток, щоб приймали цих людей. Щоб вони розуміли, що це ж такі самі діти, як і всі інші, просто їм потрібно більше уваги, турботи, прикладати зусиль до їх досягнень.

Організатори кажуть, що такі заходи спрямовані для того, аби показати суспільству - люди з інклюзією заслуговують на те, щоб про них розповідали і вводили в соціум.

Стрічка новин