В Олександра Мамая з'явились заступники

Сьогодні відбулось засідання третьої сесії Полтавської міської ради. На ній обрали секретаря міської ради та заступників міського голови. Крім цього, обговорювали скандальне питання - забудови Прирічкового парку. Більше - у сюжеті Аліни Боровик.

Починається засідання із бурхливого обговорення теми забудови Прирічкового парку. Перед депутатами виступає авторка відповідної петиції Марина Гіль.

Марина Гіль, авторка петиції проти забудови Прирічкового парку 

- 885 живих підписів мешканців міста. І люди продовжують підписувати, вони не зупиняються. Ми проти забудови Прирічкового парку та берегу річки Ворскла багатоповерхівками від мосту на Південний вокзал до межі міста вздовж проспекту Миру. Це обмежує і потенційно унеможливлює доступ громади до річки.

Виступи громадськості, обговорення скандальних питань, жарти міського голови, погрози депутатів позиватись до суду… 

-«Свобода» у минулому скликанні, де ви були, отримувала кожного місяця 20 тисяч доларів США, щоб бути… - Стоп, стоп, стоп! Цього ніхто не знає.  - Це знають усі, і ви це знаєте. 20 тисяч доларів США, щоб бути у коаліції.

- «Свобода» однозначно, тому що це уже не перша заява, буде подавати в суд на вас, Сергій Миколайович.

До розгляду питань порядку денного переходять через 3 години після початку сесії. Перше питання - обрання секретаря міської ради.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської територіальної громади

- Вношу пропозицію для обрання на 3-й сесії міської ради кандидатуру на посаду секретаря 8 скликання депутата Полтавської міської ради Карпова Андрія Анатолійовича.

Вибори проводять шляхом таємного голосування. 13 депутатів голосувати відмовляються. Попри це секретаря обирають. Кандидатуру Карпова підтримали 28 з 43 депутатів. 

Андрій Карпов, секретар Полтавської міської ради

- Я хочу бути секретарем. Тому що, колеги, я хочу подякувати за підтримку, що ви проголосували за себе. Я хочу нагадати, що 3 гілки влади – це виконавчий комітет, депутатський корпус і міський голова. Це якраз ті структури, які повинні один одного контролювати, і в той же час працювати, наголошую на цьому, друзі. Відкинути всі політичні наші з вами інтереси, працювати над проблемами міста Полтави і громадян.

Голосують депутати й за нових заступників міського голови. Ними стали:

перший заступник міського голови Валерій Пархоменко, через прийняття на службу у виконавчий комітет і зайняття посади він склав депутатські повноваження;

заступник міського голови з питань експулатації та розвитку міського господарства Євген Ричка;

заступник міського голови - керуюча справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Наталія Сук;

заступник міського голови з гуманітарних питань Світлана Тарашевська;

заступник міського голови з економічних та соціальних питань Ольга Борисенко;

заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів (розв'язання юридичних питань) Віталій Нікіпелов;

заступник міського голови з питань забезпечення представництва інтересів жителів старостинських округів Ігор Петріченко.

Утворюють і виконавчий комітет міської ради. Тепер до нього входить 29 людей. 

Після перерви переходять до розгляду питання Прирічкового парку біля Ворскли, колишнього кінотеатру "Алмаз", турбомеханічного заводу. А саме "Про розроблення детальних планів територій". За словами Олександра Мамая, жодна служба не давала дозволів на побудову паркану поблизу готелю "Турист". А ескіз забудови 3-х 16-типоверхівок йому подобається. Після бурхливих обговорень питання у цілому не підтримали. Станом на 17:30 міський голова обіцяє повернутись до цього питання, аби переголосувати. 

Стрічка новин