Наступного тижня почнеться другий етап вакцинації в Україні

Під час нього будуть вакцинувати людей з груп ризику, зокрема, сімейних лікарів та громадян похилого віку. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у Верховній Раді. Як поставилися парламентарі до звіту міністра здоров’я, знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Україна перейшла до другого етапу вакцинації, на якому держава вакцинує людей із надзвичайно високим ризиком інфікування COVID-19 і тих, хто надає медичні послуги, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у Верховній Раді.

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Із наступного тижня розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення та вакцинація сімейних лікарів. На сьогодні в Україні вакциновано 93 713 людей. Політики багато говорять про недовіру медиків або військових до вакцинації. Але насправді це не так. Вони вакцинуються і подають приклад своїм колегам та всім українцям.

Зараз в Україні вакциновано 92 713 людей. До сьогодні мобільні бригади приїжджали в лікарні для вакцинації медиків. Також залишками доз вакцинували публічних осіб та релігійних діячів. 

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України

- Найближчим часом ми отримаємо додаткову партію вакцини. Півтора мільйони доз Астрозеники Ковішилд очікують на відправку в Україну від Індійського інституту. Ми тільки чекаємо дозволу уряду Індії. Зареєстрована та очікуємо на доставку в Україну карановак від виробника Сіновак біотех.

Досягти колективного імунітету можна, лише коли провакцинується більше 60% населення. За словами Степанова, це цілком можлива цифра. Втім, поки кількість захворювань на COVID-19 зростає. У Раді ж сподіваються, що загальнодержавний карантин не будуть вводити. 

Данило Гетьманцев, голова комітету ВРУ з питань фінансів

- Дві третини областей якщо ввійдуть в червону зону, ми з вами будемо вимушені ввести червону зону по всій державі. І найголовніше, щоб рішення про це ми приймали внаслідок даних щодо ходу хвороби, а не внаслідок трешу чергового ідіоту з політики або з соцмереж.

Посилити карантин самотужки можуть «на місцях». Так уже зробили у Києві, Вінниці та Львові.

Юрій Бойко, народний депутат України

- Це вже візитна картка сьогоднішньої влади. Звалити все на місцеву владу: і фінансові зобов’язання, і медичні, і зобов’язання по карантину. А насправді необидна єдина державна політика. Як є відмінності в областях, є області, в яких більше постраждали - менше. Де більше постраждали, повинні давати більше допомоги.

Незабаром до України надійде партія індійської та китайської вакцин. Загальна кількість складе майже мільйон дев’ятсот тисяч доз.

Ярослав Железняк, народний депутат України

- Добре, що вони починають 2-й етап, бо це якраз те, до чого закликала «Голос». Перше – відмовитись від мобільних бригад, а робити вже стаціонарно. Це можливість просто прийти на вакцинацію нормально. Друге, що добре, що запускають вакцинацію сімейних лікарів і тих людей в групі ризику, які хочуть вакцинуватися. Це дуже важливо. Тому що якщо у вашій родині буде бабуся, яка вакцинувалася, говорить, що все добре і не хворіє COVID-19, – це найкраще, що можна зробити для комунікації.

Серед людей з груп ризику вже існує черга на вакцинацію. 

Стрічка новин