У Кременчуці підприємці вийшли на мітинг під стіни мерії проти вибіркового локдауну

Під час акції протесту порушували й інші питання, які сьогодні їх найбільше хвилюють. За подіями спостерігала і наша знімальна група.

На протест у Кременчуці вийшли підприємці з ринку «Придніпровський», «Плеяда», окремих торгових точок. Вони підтримали Всеукраїнську акцію.

Юлія, підприємиця

- Прийшла підтримати наших колег і проти нашого локдауна. Тому що це вже третій локдаун буде, який ми вже просто не переживемо. Чому великі мережі не закривають, а закривають саме ринки. Ми так же само платимо податки. Ми за все платимо, але сидимо вдома.

Люди бояться, що настане ще один локдаун, пов'язаний з коронавірусом. І їхні торговельні точки знову закриють, як це було під час двох попередніх обмежень.

Світлана, підприємиця

- Щоб нас не закривали. Тому що нам треба їсти і проплачувати все. За які гроші? Копійки якісь платять. А з нас все одно оренду вимагають. Ми ж за все це платимо.

Підприємці стверджують: необхідних санітарних норм дотримуються. Готові й до більш жорсткого контролю їхньої діяльності.

Неля Михайлівна, підприємиця

- Ми дотримуємося усіх санітарних норм. У мене в магазинчику є і сенайзери, і хлорка, і рукавички. Я готова одягти скафандр. Але мені треба працювати. Я не готова іти на цей локдаун. Почуйте нарешті підприємців малих. Ми і зараз у такому стані. Почуйте.

Окрім цього, кременчужани, які займаються підприємницькою діяльністю, вимагали, щоб влада переглянула розмір податків та зменшила ставку на землю. Усі свої вимоги, серед яких головна, звісно, - це недопущення чергового закриття їхнього бізнесу, вони оформили, додавши до них підписи своїх колег.

Олена Дігтярьова, підприємиця

- Тут майже 300 підписів із Придніпровського ринку. До нас приєднуються і «Плеяда», і Центральний ринок. І буде вирішене питання таке, щоб малий бізнес зовсім не зник. Ми хочемо жити, хочемо працювати.

Учасники акції протесту висловлювали сподівання, що на наступний мітинг прийде більше підприємців, що стане дієвішим аргументом для влади.

Іван Чумак, підприємець

- Після наших зборів, після реагування влади на наші питання - відновити спілкування влади із підприємцями усього міста. Для того, щоб наступного разу сюди прийшли не 30-40-100 людей. А так, як колись ми сюди зібрали на мітинг 5,5 тисяч. І влада нас тоді почула.

Стрічка новин