Для маленьких пацієнтів лікарні організували забір крові

Волонтерський загін «Єдність» вкотре організував забір крові для пацієнтів онкогематологічного відділення дитячої лікарні. Роблять це для того, аби поповнити запаси, адже діти під час хіміотерапії  потребують переливання здорової крові. Більше про це дивіться у наступному сюжеті.

Майже 50 літрів щодня забирають у Полтавському обласному центрі переливання крові. Зараз тут йде активний забір для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення дитячої лікарні. Прийшов здавати кров й Олексій Гордієнко, він вже 30 років є донором. 

Олексій Гордієнко, донор

- Розумієте, людям потрібно допомагати, стараюся. Усім рекомендую, нехай здають. Допомагати треба. Молодь боїться, розумієте, оцей ковід, але маску носи і нічого не буде.

Організували такий забір крові для маленьких пацієнтів студенти медичної академії. Більшість з них є постійними донорами, а двоє навіть є донорами кісткового мозку.

Тимур Кушнарьов, волонтер

- Ми співпрацюємо із закладами охорони здоров’я. Цього разу до нас звернулися з онкогематології дитячої та попросили допомогти у зборі крові.

В онкогематологічному відділенні дитячої лікарні за рік госпіталізують понад 500 пацієнтів. Більшість з них потребує донорської крові. Всі вони проходять курс хіміотерапії.

Світлана Шевченко, завідувачка онкогематологічним відділенням ДМКЛ

- 250 дітей, це діти, які отримували протокольну хіміотерапію. І кожному пацієнту не один, і навіть не два рази потрібно переливати компоненти крові. Це тромбоконцентрат, плазму, еретроцентральну масу. Усі ми знаємо, що хіміотерапія приводить до зниження показників крові. Це лейкопінія, тромбоцитопінія і, певна річ, що досить важливо не тільки провести якісну протокольну хіміотерапію, а й правильно вивести дитину із цієї профільної хіміотерапії.

Кров у лікарні Полтавської області надають у цілодобовому режимі. Тому банк крові поповнюють щодня. Влаштовують то акції, то просто запрошують донорів на здачу крові, залучають до донорства і молодь.

Володимир Рудіков, головний лікар Полтавської обласної станції переливання крові 

- Дитяча міська лікарня, а саме онкогематологічне відділення, – це один із основних споживачів, і вони йдуть в пріоритеті у нас, тому що у нас там дітки хворі на лейкоз. І тому вони потребують постійного переливання крові. Це компоненти крові: еритроцити, свіжозаморожена плазма, і під замовлення ми ще готуємо концентрат тромбоцитів. Це у нас є окрема база донорів.

Стати донором може той, кому виповнилось 18 та у кого немає хронічних хвороб. Перед здачею крові не можна вживати алкоголю та потрібно прийняти легкий сніданок. А з собою – взяти паспорт та ідентифікаційний код. Кров можна здати на станції переливання крові за адресою вулиця Шевченка, 23, з 8 до 14 години у будні дні.

Стрічка новин