У Полтаві представники малого бізнесу вийшли на акцію «Ні локдауну!»

Заявити про свої вимоги – працювати із дотриманням усіх протиепідемічних норм – вийшли під стіни облдержадміністрації. Акція має всеукраїнський характер і одночасно пройшла в усіх містах. Анна Ружін – далі.

В жилетках з написами #SaveФОП та прапорами. Тут зібралися представники малого бізнесу з усієї області. Вони хочуть, щоб їх справа була і не йшла на жорсткий локдаун. Адже ще одні такі обмеження переживуть не всі. Підприємець Анатолій зазначає: нас не звільнили ні від податків, ні від орендних плат. 

Анатолій Волинець, приватний підприємець 

- Що таке локдаун по-українськи? Всі ж пам'ятають у минулому році. Це коли великі торгові мережі працюють, а мікропідприємництво закрите. Коли ринки зачинені були, а торгівельні майданчики працювали. Чому на відкритому повітрі більше шкодить ковід, чим в закритих приміщеннях?

Обмеження в областях можуть застосовувати на місцях, тож підприємці хочуть, щоб до цього підійшли мудро і дали змогу працювати. Робота в умовах карантину з масками та правилами і так уже давно увійшла в норму, тож згодні дотримуватися усіх вимог.

А якщо локдаун, то для всіх, а не вибірково.

Станіслав Муха, приватний підприємець 

- Зараз мікробізнес знищують фактично. Ті зміни, які задекларували, не мають відношення до надходжень. І якщо це один із тезисів, що боремося із тіньовими доходами і боремося з контрабандою, то шукають їх не там. Ці люди місця самі собі організували, котрі зібралися тут. Ці люди самозайняті, і повірте, у тих вузьких рамках, що вони працюють, там би хоч звести кінці з кінцями.

Сьогодні зранку під будівлею Київської міської державної адміністрації протест теж влаштували представники «Save ФОП». Нагадаємо, у Києві із завтрашнього дня вводять карантин. У Полтаві ж поки що жорстких обмежень немає. 

Стрічка новин