Кінопроєкт українського режисера здобув головний приз на чеському форумі

Кінопроєкт українського режисера здобув головний приз на чеському форумі

Кінопроєкт українського режисера Сергія Лисенка “Лимани. Бій за рай” здобув головний приз чеського форуму документальних фільмів East Doc Platform та режисерську нагороду від Current Time TV.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно, передає Укрінформ.

“Кінопроєкт Сергія Лисенка "Лимани. Бій за рай", що створюється за підтримки Держкіно, отримав головний приз пітчингу East Doc Platform та режисерську нагороду від Current Time TV”, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що міжнародне журі у складі Асти Далман (SVT), Луїзи Швамборн (NEW DOCS) та Джейн Мот (The Whickers) відзначило "дуже сильні сцени, героїв та тему жадібності людини проти захисту світу природи".

Так, у фільмі Лисенка йдеться про боротьбу за збереження заповідної території Національного природного парку "Тузлівські лимани" – унікального природного комплексу на березі Чорного моря. Зокрема, екранізовано багаторічну боротьбу “за лимани” захисників парку під керівництвом Івана Русева та Ірини Вихристюк.

Як повідомлялося, кінопроєкт документальної неігрової драми "Лимани" став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно. Режисер та автор сценарію стрічки – Сергій Лисенко, продюсери фільму – Ганна Капустіна та Олександра Кравченко (ТОВ "Альбатрос Коммунікос Україна").

Державна фінансова підтримка стрічки склала 3 млн 631 тис. 300 грн. (100 % загальної вартості виробництва фільму).

Стрічка новин