На Полтавщині заснували історико-пошукову ГО «Пам’ять нації»

Сьогодні о 14 годині у Полтаві в Обласному комунальному інформагентстві «Новини Полтавщини» планувалася прес-конференція, під час якої мали презентувати історико-пошукову громадську  організацію «Пам’ять нації». Але ані спікери, її організатори – засновники, добровольці, учасники російсько-української війни на Сході України, ані журналісти не змогли потрапити у приміщення інформагентства, яке розміщене у будинку обласної державної адміністрації. Там в цей час працювала слідчо-оперативна група поліції, кінологи, працівники вибухотехнічного підрозділу та інші працівники екстрених служб. Але мої колеги Сергій Блавацький та Сергій Сепітий все ж змогли поспілкуватися із учасниками АТО, засновниками історико-пошукової організації.

Як розповідає доброволець батальйону спецпризначення «Азов» Анатолій Ханко, в день роковин Іловайської трагедії, вшановуючи загиблих побратимів, зокрема, і бійця батальйону «Донбас» Антона Цедіка, атовці говорили про те, що, на жаль, досі багато загиблих під Іловайском, в Дебальцево так і не поховані, їх подвиг не вшанований належним чином. Але тут, зараз, на мирній землі ті, хто пройшов війну, можуть зробити іншу справу – знайти та з почестями перепоховати тисячі невідомих солдат, які загинули, захищаючи українську землю у роки Української революції 1917-21 років, Другої світової війни, жертв сталінських репресій та голодоморів.

Анатолій Ханко, засновник ГО «Пам’ять нації», депутат Решетилівської міської ради 

- Ми будемо займатися пошуковими роботами, ми подали документи з проханням дозволу на Мінкульт в Решетилівській, Лохвицькій, Хорольській, Полтавській і Лютенській громаді. Чекаємо відповіді, дозволу міністерства культури, і відразу почнемо певні розкопки.

Окрім пошуків тих, хто зі зброєю в руках захищав рідну землю, засновники історико-пошукової організації мали на меті й реабілітацію тих, хто пройшов горнило російсько-української війни на Донбасі. 

Андрій Олефіренко, засновник ГО «Пам’ять нації», боєць добровольчого батальйону «Азов»

- У товаристві таких же ветеранів хлопці, по собі знаю, можуть почувати себе вільніше. Можуть говорити, планувати майбутнє, допомогти один одному. На жаль, понад 20 ветеранів лише за минулий рік покінчили життя суїцидом.

Тарас Синяговський, засновник ГО «Пам’ять нації», боєць добровольчого батальйону «Азов»

- В 2019 році за порадою свого друга Анатолія Ханка я прийняв участь у археологічних розкопках. Мене це дуже захопило, і як ветеран, як людина, яка має посттравматику, для мене це було таким лікуванням, якого не було навіть в шпиталі, яке надавалося медикаментозно. Це мене дуже захопило, і за його ж таки порадою я отримав освітньо-кваліфікаційний рівень магістра історії та археології. Я дуже вірю, що ця організація допоможе ветеранам. Жоден санаторій не допоможе мені так, як допомогла проста робота в полі, з простими людьми, щирими патріотами. Телефон не бере, зв’язку немає, ніяких соцмереж немає. Чисте повітря, чиста земля. Це дуже потрібно нам, ветеранам.

Стрічка новин