У Полтаві більшість новобудов мають середній індекс надійності

Таку інформацію надає пошуковик надійних новобудов БІЛД. Що робити, якщо якість квартири не відповідає очікуванням, а ви уже вклали у неї кошти? Пояснення юриста – у сюжеті.

Перед тим, як купляти квартиру у новобудові, найголовніше – вивчити умови договору. Якщо щось не влаштовує, потрібно їх змінювати, розповідає юрист Олександр Ошека. 

Олександр Ошека, юрист 

- Із самого початку продумати, які умови бажано, щоб були внесені у договорі. Проблема існує у тому, що як правило людям дають уже тексти договорів, які уже написані, мовляв, типові і т.д., із ними, як правило, працюють люди, які не особливо хочуть вирішувати ці питання. Але в цьому немає нічого страшного. Можна звертатися з пропозицією внести зміни, внести доповнення.

А якщо договір уже підписаний, квартира отримана, а якість не відповідає очікуванням, тоді потрібно звернутись до забудовника з проханням усунути недоліки. Якщо цього не зроблять, конфлікт вирішує суд.

Олександр Ошека, юрист 

- Людина, яка звернулась до суду, може посилатись на те, що ми намагалися у досудовому порядку мирним шляхом це вирішити, це не було вирішено. Суд може зобов’язати винну організацію усунути ці недоліки. Існує ще інший вихід. Якщо організація цього не зробить в установлений строк, або взагалі виконати це за свій кошт і пред’явити позов до винуватця про відшкодування шкоди.

А новобудови в історичному центрі міста мають підпорядковуватись не тільки державним будівельним нормам, місцевим вимогам, а й закону про охорону культурної спадщини. Часто ці правила забудовники обходять, каже архітектор Артур Ароян.

Артур Ароян, архітектор, член ГО «Save Poltava»

- По факту зараз маємо багато проблем. Попри те, що вони мають виконувати всі ці вимоги, на етап будівництва проєкт подається часто так, як все буде виконуватися, а по факту ми дуже часто маємо перевищення поверховості, невиконання вимог щодо балансу території. Тобто, будинок є, двору – немає. І це найбільші проблеми. Відсутність дворових просторів, відсутність паркування необхідного для цієї кількості квартир, які будують.

Артур Ароян додає, навіть коли новобудова вписується у межі норм, вона часто створює додаткові навантаження на інженерні мережі та територію. 

Стрічка новин