В Полтаві на два тижні запроваджують жорсткіші карантинні заходи

Сьогодні на засіданні в облдержадміністрації відбулася нарада з питань протиепідемічних заходів через поширення коронавірусу в Полтавській області. Які рішення було прийнято, дізнавалася наша знімальна група.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Місто Полтава – це у нас об’єктивно найбільший центр. І, враховуючи ті фактори, що у нас зараз потяги прибувають в Полтаву з хворими з Західної України, це відображається на тому стані справ, який у нас є наразі. Фактично наша область знаходиться в помаранчевій зоні, але, якщо брати по містах, то подекуди є і червоний рівень. Це дозволяє нам вживати більш суворих заходів.

Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА зауважив, що зросла дитяча захворюваність на коронавірус. Якщо говорити про місто Полтаву, тут наразі лікуються 69 дітей з COVIDом .

Андрій Хайлов, в.о. директора Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»

- Є пропозиція збільшити тривалість весняних канікул, щоб розірвати цей ланцюг захворювання. Якраз буде період в 2 тижні, визначений ВОЗ. І також потрібно розглянути питання по ВНЗ і ПТУ. Це зменшить навантаження на транспорт, менше дітей буде їхати в транспорті.

Щодо середньої та вищої освіти, міський голова заявив - наступні 10 днів стануть показовими. В разі погіршення показників - будуть переводити на дистанційне навчання. Щодо садочків, вони працюватимуть в повному обсязі і з повним розкладом. 

Олександр Мамай, голова Полтавської міської територіальної громади

- Спортивні клуби на наступний тиждень закривати не будемо, але якщо будете повністю проводити всю дизенфекцію, провітрювання приміщення, зберігання всіх дистанційних умов. І так само - заклади харчування. Наступний тиждень всі будуть працювати, але з переліком всіх карантинних умов.

Також міський голова заявив про додаткові заборони.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської територіальної громади

- Усе відміняємо: концерти, театри, музеї, бібліотеки. Переживемо ці два тижні.

Якщо ситуація з пандемією в місті погіршиться, на наступному тижні прийматимуть рішення про ще більш жорсткі протиепідемічні заходи.

Стрічка новин