В якому напрямку розвиватиметься туризм цього року?

У Полтавському краєзнавчому музеї відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку туризму та курортів при Полтавській обласній державній адміністрації. На ньому обговорили напрямки подальшої роботи у туристичній галузі регіону. Іванна Бурлака знає більше.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА

- Сьогодні порядок денний досить насичений і незвичний. Насправді ті питання, які будуть сьогодні підніматися, є важливими. Я чекаю від вас того, що ми конструктивно сьогодні поспілкуємося та напрацюємо рішення і подальші кроки, які ще більше сприятимуть розвитку туристичного напрямку в Полтавській області.

Розпочали засідання з питання встановлення в’їзних стел на перетині Полтавської області з Київською, та в подальшому з Харківською. Протягом 6 місяців проводилася робота з меценатами, спонсорами та архітекторами, аби організувати цей проєкт. Як говорить Інна Шерстюк, це ініціатива, яка покликана покращити рівень сприйняття Полтавщини.

Інна Шерстюк, в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА 

- Сьогодні ми вже маємо більш повноцінний, фактично готовий продукт, якому передували низка досліджень, починаючи від геодезичних зйомок, місцерозташування, залучення служби автомобільних доріг, тому що ми розуміємо, що це траса загальнодержавного значення, що є свої правила і свої вимоги дорожнього руху, є свої обмеження, і це було дуже важливо врахувати.

Окрім місцезнаходження стел, потрібно було визначити і те, що буде на них зображено. Оскільки Полтавська область асоціюється з цілим рядом символів, місць і персоналій, перед архітекторами постало завдання, як їх органічно об’єднати.

Інна Шерстюк, в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА 

- Завданням, до якого ми дійшли, це вибрати той зовнішній вигляд, який не буде прямо вказувати на конкретну персоналію, або конкретний об’єкт візуалізації, що пов’язується з Полтавською областю. Але в той же час він повинен бути урбаністичним, сучасним, з використанням сучасних матеріалів та технологій оздоблення, який повинен відійти від загальноприйнятого традиційного монуметалізму, який типовий для всіх областей. 

Також на засіданні обговорили питання проведення конкурсу підтримки садиб сільського зеленого туризму на Полтавщині та курсів підвищення кваліфікації для представників туристичної галузі області, затвердили туристичні маршрути та розглянули проєкти, пов’язні з розвитком туризму та курортів у Полтавській області.

Стрічка новин