В Україні відновлюється система аеромедичної евакуації

Урядом було підтримано спільну ініціативу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я щодо створення Єдиного аеромедичного простору.

Останній передбачатиме запровадження системи аеромедичної евакуації та авіаційне транспортування анатомічних матеріалів реципієнтів. 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що йдеться про абсолютно новий рівень надання екстреної медичної допомоги, при якій людина отримає лікарську допомогу або буде доставлена в медзаклад з будь-якого, навіть найвіддаленішого куточка країни. Друга складова цієї програми - підтримка вітчизняної трансплантології. Це та галузь медицини, де успіх критично залежить, зокрема, від швидкості доставлення реципієнта або органу до місця операції. 

На першому етапі пілотного запровадження аеромедичної евакуації будуть залучені нові сучасні гелікоптери, які базуватимуться у містах Львів та Київ. З урахуванням того, що в питанні надання екстреної медичної допомоги час є критично важливим, період реагування на виліт гелікоптера становитиме від 5 до 30 хвилин, в залежності від обставин. 

Запрацює повноцінно ця система до кінця року.

Стрічка новин