Депутатам місцевих і облрад заборонили голосувати за конфлікту інтересів

Депутатам місцевих і облрад заборонили голосувати за конфлікту інтересів

В Україні заборонили депутатам місцевих і облрад голосувати під час конфлікту інтересів.

Виняток допускається в разі, якщо неучасть депутата в голосуванні призведе до втрати повноважності ради, повідомляє Корреспондент.net.

В Україні закон про заборону голосування депутатів місцевих та обласних рад в умовах конфлікту інтересів набув чинності у четвер, 18 березня.

Напередодні документ був опублікований у виданні Голос України і набув чинності на наступний день після оприлюднення.

Відповідно до закону, сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради публічно повідомляє про конфлікт інтересів, який виник під час участі в засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), відповідному колегіальному органу. Він не бере участі в розгляді, підготовці і прийнятті рішень відповідним колегіальним органом.

Водночас для вище перерахованих осіб можуть зробити виняток, якщо їхня неучасть у голосуванні призведе до втрати повноважності ради, іншого колегіального органу. Депутати можуть проголосувати за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів у ході засідання колегіального органу.

"Якщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов'язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу", - сказано в законі.

Стрічка новин