Перед Апеляційним судом знову пройшла акція «Стоп наркотик!»

«Стоп наркотик!». Така акція сьогодні вдень знову пройшла у центрі Полтави перед Апеляційним судом Полтавської області. Там о 15.00 почався розгляд апеляційної скарги щодо обрання запобіжного заходу у справі кременчуцьких наркоторговців, діяльність яких правоохоронці припинили у лютому 2020 року в Кременчуці.

Учасники акції, як і зазвичай, зібралися заздалегідь, за годину до початку судового засідання. Мешканці Кременчука, до яких доєдналися й полтавці, тримали плакати: «Вони вбивають наших дітей», «Наркомафія повинна бути покарана» та інші, і скандували гучні гасла на кшталт «Баригу – за грати», «Ніяких застав. Баригу в тюрму». За словами організаторів мітингу, понад рік тому київські, полтавські та кременчуцькі правоохоронці викрили, документували та затримували великих регіональних наркоторговців. Спецоперація проходила під грифом «Таємно». У підсумку в Кременчуці було припинено діяльність потужної нарколабораторії.

Костянтин Терещенко, один з організаторів акції «Стоп наркотик!»

- Тисячі співробітників поліції, майже рік операція, 9 затриманих, в тому числі організатори – колишні співробітники поліції, чому служба внутрішньої безпеки, тому що тоді ми озвучували, що кришування відбувається лише за підтримки співробітників поліції. Все непогано, маски, як-то кажуть, скинуті, вони попередньо затримані, справа потроху передана до суду.

Але, як разповідають активісти, нещодавно головним організаторам угрупування Крюківським райсудом Кременчука було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права застави, на що останніми подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Полтавськоі області. Те, що підозрювані можуть вийти на волю під заставу, й обурило людей. А ще те, що раніше саме в Апеляційному суді Полтавської області суддя суттєво знизив суму застави підозрюваним.

Тамара Рева, мешканка Кременчука

- Я мати, в мене дорослі діти, вони також свого часу були залежні від наркотиків, і я закликаю всіх матерів приєднатися до нашого мітингу. Я підтримую хлопців з Кременчука і сподіваюсь, що суд прийме правильне рішення в цій справі, ніякої застави, люди повинні понести суворе покарання, і щоб це не минуло даремно для тих, які травлять нашу націю і зживають із світу батьків, які це все переносять.

Костянтин Терещенко, один з організаторів акції «Стоп наркотик!»

- Ми грюкаємо, ми всіляко привертаємо до себе увагу, ми готові до діалогу, ми не хочемо тиснути на суд, просто донести позицію Кременчука.

Костянтин Терещенко розповів, що сьогодні він разом з активістами намагався зустрітися з головою суду, аби довести позицію кременчужан, які мітингують під будівлею, але слуга Феміди відмовився, посилаючись на карантинні обмеження. Власне сьогодні засідання колегії суддів Апеляційного суду Полтавськоі області тривало півтори години. В підсумку колегія суддів ухвалила рішення апеляційну скаргу адвокатів та затриманих залишити без задоволення. Мітингувальників це рішення задовольнило. 

Стрічка новин