Тіньовий гральний бізнес у Лубнах: реалії сьогодення

У Лубнах ще зовсім недавно працювала низка гральних закладів, куди могли потрапити лише перевірені клієнти за паролем або телефонним дзвінком. Після того, як на рівні держави внесли зміни до закону про гральний бізнес, у 2020 році усі заклади грального бізнесу зачинилися. Але їхня робота не згорнулася остаточно, власники тіньових гральних залів не поспішають віддавати приміщення в оренду під іншу діяльність. Детальніше про це – у наступному сюжеті.

Після заяви уряду про припинення діяльності підпільних гральних закладів їхня кількість зменшилась. Однак досі залишаються окремі приміщення без вивісок із затягнутими плівкою вікнами. Жителі Лубен категорично проти такої діяльності у своєму місті.

мати одного із ігроманів 

- Те страшне горе, страшне горе. Воно не лікується ні медикаментами, нічим. Людина залежна, несе останню копійку. Бере кредити в банках, які невідомо потім чим віддавати.

За неофіційною інформацією, в Лубнах було шість нелегальних ігрових закладів, причому, останній з них з'явився на початку 2021 року. Оскільки гральний бізнес працює в тіні, до міського бюджету кошти не потрапляють. Відтак, влада їх не контролює. Народний депутат України Анастасія Ляшенко підтверджує, що в Лубнах справді існувала така проблема.

Анастасія Ляшенко, народний депутат України

- Так, дійсно окремі зали гральних автоматів продовжують працювати в Лубнах. Кілька разів мені про це телефонували і говорили люди. Чому вони продовжують працювати в Лубнах до цього часу? Очевидно, що це питання до правоохоронних органів. Чи ставила їм ці питання я? Звичайно ставила.

Станом на початок березня тіньовий гральний бізнес у Лубнах поки не працює. Про це повідомили у районному відділі поліції.

Дмитро Майборода, начальник Лубенського районного відділу поліції

- Співробітниками Лубенської поліції за 2020 рік на постійній основі здійснювався моніторинг даного злочину та викривався. Було співробітниками поліції проведено близько 23 обшуків на території міста Лубни. У січні виявлено два ігорних зали, де за ухвалою суду проведено обшуки та вилучено ігрове обладнання.

Олена Мочалова, голова громадської організації «За легалізацію грального бізнесу в Україні», більше шести років бореться із нелегальним гральним бізнесом. За цей час, зізнається, були і погрози, і спроби підкупів, і участі у десятках рейдів спільно з правоохоронцями та громадськими активістами. Активно слідкуючи за змінами в законодавстві, вона розкритикувала закон про гральний бізнес в його теперішньому вигляді.

Олена Мочалова, голова ГО «За легалізіцію грального бізнесу в Україні»

- Наскільки це неприємно не звучало б, але наразі у тіні легше працювати, ніж у легальних умовах, бо дуже висока вартість ліцензії, незрозуміла ситуація по податках. Незрозуміла ситуація по багатьом пунктам діяльності у рамках цього закону.

Наразі громадська активістка працює спільно із депутатами Верховної Ради щодо змін в законодавстві стосовно грального бізнесу. Це, каже вона, допоможе зробити даний бізнес легальним, залишати гроші у бюджеті та убезпечити від азартних ігор неповнолітніх.

Олена Мочалова, голова ГО «За легалізіцію грального бізнесу в Україні»

- Факт скоєння злочину може бути тільки тоді, коли одна особа приймає ставку іншої і віддає виграш. А коли сидять люди і граються між собою і скидають на онлайн, це фактично неможливо якусь доказову базу витягти і когось у цьому покарати. Ніяк неможливо.

Правоохоронці ж у боротьбі з нелегальним ігровим бізнесом звертаються за допомогою до небайдужих громадян.

Дмитро Майборода, начальник Лубенського районного відділу поліції

- Попросити у мешканців Лубен, щоб вони допомагали поліції, коли вони десь виявляють якийсь зал чи у них поступає інформація - нехай звертаються до поліції. Так нам буде легше побороти цю незаконну діяльність.

Стрічка новин