Розширення прав поліції та обов’язки водіїв – за новим законом

Водіям встановили нові правила поведінки при зупинці автомобіля поліцією. І набувають вони чинності сьогодні. Які саме зміни очікують на водіїв, пішоходів і велосипедистів, дізнавалась Анна Ружін.

Голосування та підписання закону президентом. Відсьогодні все набуває чинності. 

Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ 

- Цим законопроєктом дійсно суттєво підвищено відповідальність за перевищення шввидкісного режиму, брутальне на 50 км/годину. Цим законом закривається багато лазійок, через які водії, які керували у стані алгокогольного сп'яніння, йшли від відповідальності. Цим законом суттєво підвищується відповідальність за повторність і потрійність керування у стані алкогольного сп'яніння. 

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що смертність на дорогах держави вдасться знизити на 10-15%.

Новий закон посилює відповідальність за водіння у нетверезому стані: 

- штраф зросте з 10,2 тис. грн до 17 тис. грн, плюс позбавлення водійських прав на один рік. Якщо протягом року водій повторно здійснює таке правопорушення, то штраф становитиме 34 тис. грн, прав позбавлять на три роки, а автомобіль конфіскують. За третє таке правопорушення протягом року штраф буде вже 51 тис. грн, водія позбавлять прав на 10 років і конфіскують транспортний засіб. Також може загрожувати адміністративний арешт.

Якщо водій не виконуватиме ці норми, до нього будуть застосовувати санкції. Дані зміни убезпечать як водія, так і пасажира.

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини 

- Але це в жодному разі не буде викликати якоїсь передвзятості до водія. І не буде виглядати в жорсткому вигляді. Якщо поліцейський бачить, що людина не має жодних негативних намірів, то, звісно, і не виникає потреби вимагати постійно тримати руки в полі зору. Якщо ж водій своїми діями не буде виконувати вимоги поліцейського, то такі дії можуть бути розцінені як злісна непокора у законній вимозі поліцейського, і за це в кодексі Україні про правопорушення передбачена відповідальність статтею 185.

Тож тепер, згідно зі статтями, у випадку подання сигналу про зупинку автомобіля, водій зобов’язаний:

Зупинити транспортний засіб (п.п. а абз. 3 ч. 2 ст. 16);

Пред’явити документи на право керування (абз. 4 ч. 2 ст. 16);

Надати можливість поліцейському прочитати та зафіксувати інформацію з цих документів (абз. 4 ч. 2 ст. 16);

Тримати руки в полі зору поліцейського (п.п.б абз. 3 ч. 2 ст. 16);

Не виходити з транспортного засобу без дозволу поліцейського (п.п.б абз. 3 ч. 2 ст. 16);

Знаходитися на своєму водійському місці до вказівки поліцейського (абз. 6 ч. 1 ст. 18);

Вийти з транспортного засобу за вказівкою працівника поліції (абз. 7 ч. 1 ст. 18);

Виконувати всі законні вимоги поліцейського (абз. 3 ч. 2 ст. 16).

Згідно з новими правилами, збільшаться штрафи за перевищення швидкості, створення аварійної ситуації. Не оминули штрафи і пішоходів та велосипедистів. За перехід в невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора – до 255 грн, за порушення правил велосипедистом – до 340 грн.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький у Фейсбук пише:

Перші водії-порушники вже отримали постанови із новими штрафами, що набули чинності сьогодні.

- У Київській та Рівненській областях патрульні зупинили "перших ластівок", які отримали нові штрафи за порушення правил дорожнього руху. Обоє водіїв керували автомобілями без такого права.

Стрічка новин