У Полтаві проводять курси самооборони для жінок

Набір групи розпочався тиждень тому. З усіх охочих обрали 10 осіб, які 2 місяці будуть проходити цей тренінг. Що вивчатиму жінки, аби захистити себе від нападника, дивіться у наступному сюжеті.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- В інтернеті можна знайти безліч сайтів, на яких прописано: «Як вберегти себе, коли на вас напали». Але ми всі розуміємо, що теоретичні знання ніколи не замінять практичних. Тому жінки Полтави мають можливість прийти на безкоштовні курси самооборони, які проводять в управлінні патрульної поліції.

Програма самозахисту, яку підготували для жінок, поділена на 4 аспекти: навички фізичної самооборони, заняття з першої домедичної допомоги, психологічна підготовка та вивчення юридичного аспекту, тобто, що повинна знати жінка у правовому полі.

Тетяна Устименко, керівник проєктів ГО «Полтавське агентство розвитку територій»

- Наш проєкт називається «Громада без насильства». Він реалізується в Полтаві протягом цих місяців, але в загальному – рік, за підтримки Канадсько-Українського проєкту розвитку поліції СUPDP.

Загалом на такі курси реєструються жінки віком від 16 до 65 років. Як говорить керівник обласного військово-спортивного центру «Воїн», навички з самозахисту необхідні кожній жінці. А вже скористається вона ними, чи ні, залежить від обставин.

Олег Бариш, інструктор з самооборони та рукопашного бою військово-спортивних багатоборств

- Це знання, які завжди можуть бути корисними, не залежно від того, яка буде ситуація, наскільки вона буде складна. Рухові реакції і вміння проаналізувати, прорахувати ситуацію та ступінь її небезпеки - це завжди важливо.

Інструктор каже, завдання, які під час тренінгу виконуватимуть дівчата, будуть моделювати певні ситуації, в яких вони спробують реалізувати ті чи інші прийоми.

Олег Бариш, інструктор з самооборони та рукопашного бою військово-спортивних багатоборств

- Надзвичайно критичним є, коли опонент, проти якого ми зараз намагатимемося опрацювати ці дії, цілеспрямовано намагатиметься посягнути на життя чи на здоров’я людини. Відповідно, це найнебезпечніша ситуація, коли людина заряджена на ці дії. Тоді треба вміти протидіяти, швидко зреагувати і з мінімальними втратами вийти з такої ситуації.

Євгенія прийшла на курси самозахисту вперше. Говорить, дівчата від природи слабші, і частіше стають жертвами насилля. Вона і сама була свідком такої ситуації.

Євгенія Безгубенко, учасниця тренінгу

- Я стикалася, коли це сталося просто на вулиці. Усі знають, що в Полтаві є місце біля альтанки, яке дуже людяне, і там часто відбуваються такі сутички. До дівчини чіплялися, намагалися затягнути її в авто, і ніхто з тих, хто проходив, не допоміг. Я вважаю, що ці курси потрібно проводити на постійній основі. Тому що жінок набагато більше, а захистити вони себе абсолютно не можуть. При невмінні використання ні ножа, ні балончика, ми в екстреній ситуації не зможемо справитися. 

По закінченню курсів на дівчат чекає своєрідне випробовування. Їх навички тестуватимуть на конкретних ситуаціях. Наприклад, погрози озброєної людини чи неадекватна поведінка п’яної компанії. Олег Бариш говорить, без цього не вийде закріпити результат.

Стрічка новин