В Україні започатковують журналістські групи взаємопідтримки

Роботи із тривожними подіями, стрес та погрози – такі виклики постають перед журналістами під час їхньої роботи. Аби подолати подібну напругу, в Україні започатковують світову практику груп професійної взаємопідтримки серед журналістів. Як вони працюватимуть, знає наша київська кореспондентка Лідія Дмитрашко.

- Тривожна подія, погрози і стрес – три факти про журналістів. 85% журналістів говорять про те, що вони стикаються із травматичною подією в силу своєї професійної діяльності.

Тиск не лише моральний, а й фізичний. Лише за минулий рік на журналістів в Україні нападали 77 разів. Аби подолати професійні виклики, в Україні започаткували світову практику «груп рівних» серед журналістів. 

Анастасія Ніжнік, консультант-психотерапевт, в.о. директорка ГО «Відкритий простір»

- Група рівних – це група взаємодопомоги фахівців, які мають спільний досвід, схожий досвід і виклики. Вони збираються регулярно, аби обговорити свої ситуації і знайти рішення. Це ключове.

Такі групи взаємопідтримки вже існують у спільнотах ветеранів та лікарів.

Андрій Сидоренко, керівник спецпроєкту ГО «Фундації Суспільність», консультант з розвитку команд

- Це насправді практика, яка дуже гарно працює за кордоном. З ветеранами, медиками, людьми з особливими станами здоров’я, і вона показала свою ефективність.

Анастасія Ніжнік, консультант-психотерапевт, в.о. директорка ГО «Відкритий простір»

- Перш за все, це покращує якість роботи. Адже ці групи, вони практико-орієнтовні. Учасники обговорюють свої труднощі, з якими вони зустрічаються, і шукають рішення. По-друге, вони покращують психологічне благополуччя і вберігають від професійного вигорання.

У Спілці журналістів говорять, такі групи допомагають об’єднати журналістів у локальні спільноти за віком, досвідом чи галуззю роботи.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

- Загальний формат, коли у нас спільні є інтереси і спільні професії, це означає, що у нас є і спільні виклики і проблеми. Тому ми дивимось, як ми можемо їх реалізувати для того, щоб підтримати один одного і щоб колеги залишались в професії.

Долати професійні виклики журналісти будуть на спільних зустрічах або онлайн.

Стрічка новин