У Полтаві презентували книгу з автографом племінника Лесі Українки

У Полтавській обласній бібліотеці відбулася експрес-виставка однієї книги «Невідомий автограф». Її презентували до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки. Іванна Бурлака – далі.

Співробітниця Полтавського краєзнавчого музею Олеся Васецька під час підготовки виставки, приуроченої до Дня народження Лесі Українки, в одній з книг виявила автограф її племінника.

Марина Федорова, завідувач відділу краєзнавства Полтавської ОУНБ ім. І.П.Котляревського

- Сьогодні абсолютно унікальна подія для Полтавщини, тому що ми хочемо показати віднайдений автограф, що пов’язує Лесю Українку із нашим Полтавським краєм. Цей автограф знаходиться у книзі Ольги Косач-Кривинюк «Леся Українка. Хронологія життя і творчості». Тут ми бачимо 2 автографи: це Іван Замша, перший автограф, і другий – безпосередньо племінника Лесі Українки – Василь Кривинюк.

Сама ж Олеся Васецька розповідає, що в музейній практиці такі наукові відкриття стаються часто. І, коли вона побачила автограф Василя Кривинюка, звернулася за підтвердженням до спеціаліста.

Олеся Васецька, старший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею

- Виникла ж, звісно, гіпотеза, що це автентичний оригінальний підпис цієї людини. Але для цього необхідно було отримати консультації лесезнавців. Саме за такою консультацією я особисто звернулася до дуже відомої дослідниці життя і творчості Лесі Українки Тамари Скрипки. Вона підтвердила нашу гіпотезу, що, звісно, було дуже приємно. Оскільки, виявляється, у нашій обласній Полтавській бібліотеці є книга, видана в Нью-Йорку в 1970 році, де і міститься підпис сина авторки цієї книги.

Наразі книга зберігається у Канадсько-Українському бібліотечному центрі Полтавської обласної бібліотеки.

Стрічка новин