Як карантин вплинув на купівельні звички українців

Як карантин вплинув на купівельні звички українців

Згідно з результатами дослідження компанії "Делойт" в Україні, карантинні обмеження, запроваджені з весни 2020 року, вплинули на споживацькі звички 63% українців.

Про це йдеться у презентації результатів дослідження "Cпоживацькі настрої українців 2020", яка відбулася 16 березня, передає Укрінформ.

Керівник галузевої групи з ритейлу та оптової дистрибуції компанії "Делойт" в Україні Олександр Ямпольський під час презентації зазначив, що найбільший вплив карантину на споживацькі звички спостерігається на вікову категорію "понад 60 років", а найменший – на групу "16-25 років".

Відтак у 2020 році 39% українців скоротили частоту здійснення покупок офлайн та 30% зменшили розміри витрат в офлайн-магазинах. Тоді як 18% опитуваних збільшили частоту онлайн-покупок та 22% збільшили обсяг витрат на такі покупки.

Крім цього, у 2020 році 66% українців скоротили витрати на алкогольні напої та 64% стали рідше відвідувати ресторани і бари. 31% респондентів відзначили, що стали витрачати більше коштів на лікарські засоби.

Партнерка "Делойт" з аудиту галузі ритейлу та оптової дистрибуції Ольга Шамрицька під час презентації також зазначила, що у 2020 році більше 50% опитуваних продовжували купувати офлайн продукти харчування, алкогольні напої та лікарські засоби, більше половини опитуваних купували в інтернеті косметику, парфумерію, побутову техніку, електротехніку, дитячі товари та іграшки. Найбільше українці минулоріч економили на купівлі одягу, взуття, косметики, парфумерії, товарів домашнього вжитку та побутовій хімії.

За результатами дослідження було виявлено, що 25% українців купують товари місцевого виробництва, навіть, якщо ціна на них вище; 56% респондентів відповіли, що знають та купують товари з позначкою "made in Ukraine".

Під час дослідження було виявлено, що 40% українців не почуваються комфортно, здійснюючи покупки офлайн, кожен другий хвилюється за збереження своїх даних під час покупок в інтернеті. При цьому, 32% опитуваних планують впродовж наступних 1-2 років збільшити кількість онлайн-покупок, а 20% планують скоротити кількість покупок офлайн.

До слова, 66% українців вважає, що події в державі розвиваються у неправильному напрямі.

Стрічка новин