66% українців вважають, що події в державі розвиваються в неправильному напрямі

Більшість українців, а це 66%, вважають, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямі. Позитивно сприймають цей процес лише 18% респондентів. Про це свідчать результати останнього опитування Центру Разумкова «Оцінка ситуації в країні, довіра до інститутів суспільства та політиків, електоральні орієнтації громадян». Результати дослідження нам телефоном прокоментував заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

68% опитаних оцінюють економічну ситуацію в країні як «дуже погану» або «досить погану» (і лише 2% – як «добру» або «дуже добру», а 28% – як «не погану і не добру»). Дещо краще оцінюється опитаними рівень добробуту їх родини (44% оцінюють його як «дуже» або «досить» поганий, 45% – як «не поганий і не добрий»), 9% – як «добрий» або «дуже добрий». Щодо економічної сфери, то найближчим часом українці не очікують якихось істотних змін.

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- Вони так і прямо і відповідають, в більшості з них, що найближчі 2-3 місяці, так само, як і найближчі кілька років, ситуація, на їх думку, не зміниться. Дещо більш оптимістично громадяни оцінюють рівень добробуту власної родини, і нинішній стан і тенденції змін, ніж загально очікуваної ситуації в Україні.

Як зазначають соціологи Центру Разумкова, ця тенденція традиційна для їх опитувань. Адже певною мірою загальноекономічна картина формується мас-медіа, а останні переважно схильні акцентувати увагу на недоліках, які існують в економічній сфері. 

Михайло Міщенко, заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова

- За даними наших опитувань, 19% опитаних вважають, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 50,5% — що вона здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, а 19% — що не здатна їх подолати взагалі. Вже можна сказати, що переважно наші громадяни є поміркованими оптимістами, тобто, вони вірять у позитивні зміни. Але не очікують, що вони відбудуться дуже швидко.

У Центрі Разумкова підкреслюють: очікування змін у найближчі 2-3 роки є суперечливими: частки респондентів, які очікують, що економічна ситуація за цей період в країні покращиться, погіршиться або не зміниться, мало відрізняються і перебувають в діапазоні від 22 до 25%. Дослідження проведене соціологічною службою з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано дві тисячі 18 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. 

Стрічка новин