У Козельщинській ОТГ розгорівся земельний скандал

Мешканці села Висока Вакулівка дізналися, що їх можуть позбавити громадського пасовища і приїхали захищати свої права на спільне засідання депутатських комісій Козельщинської територіальної громади. Там побувала і наша знімальна група.

«Як в селі обходитися без пасовища? Де пасти корів? За рахунок чого жити? Корупція набридла... Села знищують...», – такі емоційні висловлювання лунали з трибуни на спільному засіданні депутатських комісій Козельщинської ОТГ. Селяни із Високої Вакулівки розповідають: приїхали розповісти про свій біль – земельну вакханалію.

Вікторія Мартиненко, жителька села Висока Вакулівка

- Село живе тільки від корів. Тому що роботи немає. І залишаються тільки корови. А їх ніде пасти. Ми переживали, що не буде де сіно косити, а воно, виявляється, немає де навіть корів пасти влітку.

Наталія Івашина, жителька села Висока Вакулівка

- Живу із дитинства біля нашого громадського пасовища, виросла там, гриби збирала. Не уявляю, що тепер буде, як зорають його. Ні теляти ніде припнути, ні корови вигнати. І отрута буде у дворі. Це – звичайно.

Як з’ясувалося, після укрупнення ОТГ село Висока Вакулівка увійшло до складу Козельщинської громади. Їх 32 гектари землі, де були пасовища, тепер хочуть забрати і залишити без місць для випасання худоби.

Олександр Троцький, голова Козельщинської ОТГ 

- Ми зареєстрували 10 лютого право комунальної власності. А 25 лютого цю земельну ділянку оправили у кадастровій карті в архів і сформували 14 земельних ділянок: 12 по 2, 1 – 4 і 1 – 4,88 без визначеної форми власності. Хоча вона утворилася кадастровими реєстраторами внаслідок поділу земельної ділянки комунальної власності.

Депутати ОТГ розповідали: земельна вакханалія є не лише у Високій Вакулівці, а й в інших селах. За їхніми словами, наприклад, у Бреусівці теж ніде пасти скот. Народні обранці наполягають, що землі, роздані Держгеокадастром, необхідно прийняти знову до комунальної власності.

Олександр Троцький, голова Козельщинської ОТГ 

- Ми будемо виносити на сесію питання про те, щоби зареєструвати поділом і цю ділянку, і деякі інші ділянки для того, щоб все-таки зуміти зареєструвати за собою право комунальної власності, а не невизначеної форми власності на громаду. І потім надати їх людям.

Уже зараз влада Козельщини намагатиметься внести відповідні зміни, згідно із рішенням, прийнятим у Держреєстрі, зазначалося на засіданні депутатських комісій. Якщо цього не станеться, вони готові судитися, а люди – перекривати рух на трасі Полтава-Кременчук.

Стрічка новин