Чи потрібен в селі танцювальний клас?

Відкриття нового танцювального класу в невеличкому селі – це завжди свято. Так було у 2015 році і в Федорівці Карлівського району. Кілька років там у просторих, відремонтованих приміщеннях сільської ради займалися дитячі танцювальні колективи, маленькі вихованці здобували гарні творчі результати. Але кілька місяців тому з’ясувалося, що від усього обладнання танцкласу залишилися лише голі стіни та уламки розбитого дзеркала. Як так могло статися, з’ясовували наші кореспонденти.

П’ять років тому мешканці Федорівської громади дійшли одностайної думки, що танцклас потрібен, адже такий вид мистецтва, як танці, досить популярний в селі. Було бажання батьків, дітей, був і фаховий керівник гуртка. В приміщенні сільради виділили вільні кімнати, а місцевий підприємець, депутат Полтавської обласної ради, фінансово підтримав ініціативу земляків. За його сприяння був зроблений ремонт, придбано необхідне обладнання.   

Тетяна Глагола, староста Федорівського старостинського округу Ланнівської сільскої ради

- Діти мали власну роздягальню, мали гримерку, мали танцювальний зал, в якому були дзеркала, відповідні станки, були шафи – все, що потрібно для дітей.

Тетяна Глагола знайла ось це відео з тренувань та пригадує, що діти їздили, зокрема, до Полтави на конкурси, виборювали перші місця і у районі. Без маленьких танцюристів не обходилося й жодне свято в Федорівці та околицях.

Тетяна Глагола, староста Федорівського старостинського округу Ланнівської сільскої ради

- Протанцювали ми тут років три, керівник наш пішов у декретну відпустку, танці, звісно, припинилися, все це стояло. І у 2020 році, коли я вже була на посаді старости, зайшла в танцзал, а він взагалі пустий. Зі слів, те, що ми знаємо, кажуть, що все вивезли в будинок юнацької творчості, тут були придбані костюми за рахунок обласного депутата, які теж кудись пропали.

Як говорять у Федорівці, все обладнання, станки, дзеркала, танцювальні костюми перевезли до райцентру. Залишилися лише кілька уламків розбитих, імовірно, при демонтажі дзеркал.

Тетяна Глагола, староста Федорівського старостинського округу Ланнівської сільскої ради

- Я коли спитала працівників: скажіть, будь-ласка, хто вивіз, мені сказали: не знаємо, але потім так один по одному зрозуміли, що за день до виборів під’їхала машина з будинку юнацької творчості, все, що могли, вивезли.

П’ять років тому в танцкласі займалося близько тридцяти дітей віком від 6 до 16 років, згадує Тетяна Глагола. Зараз в сільській школі навчається понад 120 дітей, 28 – у дитсадку, і їх дозвіллям треба займатися. Тож мешканці знову піднімають питання відновлення танцзалу. Але традиційно все впирається у нестачу коштів місцевих бюджетів. 

Стрічка новин