Що їсти під час посту без загрози для здоров’я?

Цього тижня розпочався Великодній піст. У цей період віряни східного обряду відмовляються від споживання м’яса, риби, яєць та молока. Чим шкодить неправильне входження в піст та які продукти можна вводити до раціону без шкоди для здоров’я, дивіться у сюжеті Іванни Бурлаки.

Іванна Бурлака, кореспондентка

- Великий піст. Для когось це нагода привести в порядок душу, для когось – тіло. Проте робити такі розвантаження потрібно правильно, адже неграмотне ведення дієти загрожує тим, що здоровий організм може ослабнути і загостряться деякі хронічні захворювання.

Як говорять священнослужителі, під час посту потрібно тримати організм у стані легкого голоду. Адже утримання від певних продуктів – це лише один із методів досягнення духовного очищення.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- У період Великого посту забороняється церковним правилами споживати м’ясні та молочні продукти. За церковним уставом риба дозволяється лише в свято Благовіщення і в Вербну неділю входу Господнього в Єрусалим.

Дієтологи говорять: кожен прийом їжі повинен бути максимально збалансований. І піст – не виключення. Якщо ми виключаємо з раціону білки тваринного походження, маємо замінити їх на рослинні білки. 

Дар’я Старокожко, дієтолог

- Наприклад, замість м’яса, риби, що не можна буде споживати, яєць і молочки ми повинні вживати бобові, зелену гречку, яка також багата білком, сою, тофу гарного приготування, і також молочні продукти рослинного походження, тобто, кокосове молоко і йогурти на ньому.

Оскільки під час посту не вживають масла, його можна замінити на рослинні жири, такі, як авокадо і горіхи. А щоб організм не ослабнув від нестачі жирів омега-3, які є в рибі, рекомендується вводити в раціон біологічно активні добавки. Овочі і фрукти також потрібно їсти, аби організм отримував ще й вітаміни.

Дієтолог розповіла, як вираховувати для себе, скільки потрібно з’їдати на добу білків.

Дар’я Старокожко, дієтолог

- Це все особисто. Під кожну людину прораховується окремо, тобто, в кожної людини своя норма по білку, жирах і вуглеводах. Приблизно це можна прикинути на свою вагу і прорахувати, щоб не менше одного граму білку було на добу на вашу вагу. Наприклад, якщо вага 56 кг, то людина повинна вживати не менше будь якого походження білку: чи-то рослинний, чи-то тваринний на кг своєї ваги 56 гр. на добу.

Виходити з посту потрібно теж поступово. Тобто, не їсти одразу в перший день Пасхи жирне, м’ясне та смажене. Розпочинати можна з яєць та молочних білків, таких як нежирний сир. Бо раптове переїдання загрожує тим, що може навіть стати шлунок, говорять лікарі. Якщо ж відчуваєте, що переїли, пийте багато води.

Стрічка новин