У ВООЗ заявили, що не виявили зв'язку між тромбозом і щепленням вакциною AstraZeneca

У ВООЗ заявили, що не виявили зв'язку між тромбозом і щепленням вакциною AstraZeneca

У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що наразі не виявлено жодного зв'язку між щепленням препаратом проти коронавірусу від компанії AstraZeneca та утворенням у пацієнтів тромбів, про яке повідомила низка країн.

Про це каже головна наукова співробітниця ВООЗ Сум'я Свамінатан, пише Громадське з посиланням на Reuters. Вона також наголосила, що наразі Організація не зафіксувала жодного смертельного випадку внаслідок щеплення. А у світі, за даними Bloomberg, вже ввели понад 380 мільйонів доз вакцини.

Більш як 10 країн оголосили про тимчасове призупинення щеплення вакциною AstraZeneca після повідомлень про можливі побічні ефекти. 

Очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна не планує зупиняти використання вакцини від AstraZeneca, передає «Радіо Свобода». Він говорить, що в Україні після введення препарату не спостерігали жодних побічних ефектів, які б могли призвести до зупинки її використання.

А що кажуть експерти?

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) зазначило, що попередня перевірка партії вакцини AstraZeneсa (ABV5300) не показала, що саме вона є причиною випадків утворення тромбів у пацієнтів. Там вказують, що наразі користь вакцини перевищує можливі негативні ризики.

Партія вакцини містила мільйон доз препарату, її направили до 17 країн Євросоюзу. Наразі Комітет із безпеки агентства розслідує випадки, пов'язані з можливою «побічкою» вакцин із цієї партії. Усього, за даними EMA, станом на 9 березня було зареєстровано 22 випадки утворення тромбів серед 3 мільйонів людей, щеплених вакциною COVID-19 AstraZeneca в Європі. Пізніше агентство додало кілька застережень щодо використання препарату, але закликало не відмовлятися від нього взагалі.

Окрім того, шведсько-британська компанія AstraZeneca, яка спільно з Оксфордським університетом розробила цю вакцину, запевнила, що препарат не призводить до підвищення ризику виникнення тромбоемболії легень чи тромбозу глибоких вен.

В Україні вакцинують препаратом CoviShield. Він розроблений Oxford/AstraZeneca, виробляється на потужностях в Індії. Фактично, CoviShield — це та сама «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає Serum Institute India. 

Стрічка новин