Перед Апеляційним судом у Полтаві пройшла акція «Стоп наркотик!»

«Стоп наркотик!». Така акція сьогодні пройшла у центрі Полтави перед Апеляційним судом Полтавської області. Там о 15.30 мали почати  розгляд апеляційної скарги щодо обрання запобіжного заходу у справі кременчуцьких наркоторговців, діяльність яких правоохоронці припинили у лютому 2020 року в Кременчуці. Сергій Блавацький – далі.

Учасники акції зібралися заздалегідь, за годину до початку судового засідання. Мешканці Кременчука та Полтави тримали плакати: «Вони вбивають наших дітей», «Наркомафія повинна бути покарана» та інші й проголошували гучні гасла.

За словами активістів, нещодавно головним організаторам угрупування Крюківським райсудом Кременчука було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права застави, на що останніми подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Полтавськоі області.

Володимир Махоркін, голова ГО «Об’єднання учасників та ветеранів АТО Кременчука»

- Ці особи, яких було затримано і які подавали на вихід під заставу,  вони хотіли звільнитися і далі продовжувати травити наших дітей. Суд в Кременчуці розглянув справу і відхилив, хоча вони вже встигли, їм була зменшена застава і повносили свої частки застави. Але суд прийняв вірне рішення і знову запровадив їх за грати. То вони подали апеляцію, і зараз є така спроба №2 вийти знову під заставу.

Учасники мітингу-акції, а це чимало молоді, добровольці – учасники АТО, представники спортивних організацій говорять, що це аж ніяк не тиск на суд. На суддівські рішення вони не впливають, лише висловлюють свою громадянську позицію.

Максим Савельєв, кременчужанин

- Сьогодні до нас прийшла інформація, що тут, в Полтавському Апеляційному суді, буде розглядатися апеляційна скарга і, можливо, учасники злочинного угрупування все ж вийдуть на свободу під заставу, і проти цього ми протестуємо. Кожна третя родина сьогодні стикається з проблемою наркотиків, кожна третя родина плаче, цього не можна допустити. Це треба зупинити, що в нас твориться, тому ми тут.

Євген Сікорський, керівник ГО «Легіон» м.Кременчук

- Те, що відбувається, це сьогодні свавіллям навіть не можна назвати, це в першу чергу порушення закону, який треба припинити, ми були в Кременчуці, в суді теж проводили акцію, підтримували місцевих мешканців, щоб злочинці, які займаються продажем наркотиків, і від цього страждають наші діти в першу чергу, були покарані. І сьогодні ми також приїхали у Полтаву, щоб апеляційний суд прийняв правильне рішення в бік закону, маючи на увазі, щоб злочинці були покарані.

Власне саме засідання колегії суддів Апеляційного суду Полтавської області завершилося досить швидко. На нього не з’явився один із п’яти адвокатів підсудних. Оскільки останні обвинувачуються в скоєнні особливо тяжких злочинів згідно зі статтею 52-ою частини першої Кримінального кодексу України, обов’язкова присутність всіх адвокатів. Також через карантинні обмеження наступне засідання, що відбудеться 17 березня, транслюватиметься в онлайн режимі на сайті Судової служби України.

Стрічка новин