Захисники України сіли на велосипеди та відзначили День українського добровольця

У Києві до свята пройшов велопробіг. Ветерани ООС, волонтери та велолюбителі подолали відстань у понад 12 кілометрів. Як це було – бачила і наша київська знімальна група.

Велосипед ветерана АТО із позивним «Боцман» відрізняється з-поміж інших. Замість спортивної сумки позаду – воєнний рюкзак. 

- Це ще із війни мій рюкзачок. Мій друг, товариш.

Олег захищав державу на Сході у 14-му та 15-му роках. Коли прийшов із війни, повернувся до свого дитячого захоплення велоспортом. Сьогодні ж так вшановує пам’ять полеглих побратимів.

Олег, позивний «Боцман», ветеран, учасник велопробігу

- Я як ветеран хочу вшанувати пям’ять своїх побратимів. І показати суспільству, що ветерани – такі ж люди, і вони можуть відмічати свої свята не тільки застіллям, а й активним відпочинком.

До Дня українського добровольця у Києві провели велопробіг. У ньому взяли участь близько сотні киян. Серед них – добровольці, ветерани та волонтери. Долучилися до них і любителі велоспорту.

Єгор Воробйов, голова ГО «Центр гуманітарних місій», співорганізатор заходу

- Завдяки тим людям, які першими пішли на війну боронити Україну, завдяки цим людям Україна досі суверенна. Багато добровольців, які пішли якраз прямо з Майдану на війну. Ми у кожне таке військово-патріотичне свято намагаємось робити акції. Переважно ми це робимо велопробігами.

Лариса Скоренко, працівниця Київського міського центру соціальних служб, співорганізаторка заходу

- Коли відбулася анексія Криму і терористичні дії не Сході України, на передову пішли перші загони самооборони з Майдану, які саме 14 березня відправились для підготовки.

Учасники заходу подолали понад 12 кілометрів та поклали квіти до пам’ятника Українського добровольця, аби вшанувати полеглих. До велопробігу долучилася із сотню киян.

Стрічка новин