У Полтаві у рамках проєкту «Поєднані» показали фільми про захисників України

У кадрі – полтавські добровольці, військові та медики, які із 2014-го року виступили на захист української держави від російського агресора. 7 історій про наших героїв-земляків бачила і Анна Ружін.

Зйомки розпочали у 2017-му році. Цілий цикл фільмів про українських військових зі Сходу, які у важкий час війни стали на захист рідної держави. Потім країна побачила такі історії про захисників України із Криму, Запоріжжя, Херсону. Минулоріч з'явилися історії про героїв з Харкова, Дніпра та Полтавщини. 

Каріна Дорошенко, куратор проєкту «Поєднані» 

- Всім насправді дуже приємно, я до останнього не показую героям, хочеться, щоб наживо була перша прем'єра, всі досить емоційно сприймають. Звісно, самі ролики дуже короткі, там головне – передати емоції: що людина відчувала, десь довше часу пройшло, десь менше, але от передати цей стан, думки, свою мотивацію. Чому людина обрала такий шлях? Що для неї означає захист України?

Герої відеоматеріалів – військові, які є вихідцями з Полтавщини. Різних професій, віку, військових звань, але їх поєднало одне – прагнення відстояти незалежність Батьківщини. 

Проект має назву «Поєднані», але це не випадково, адже кожен із героїв має свого прототипа або схожого історичного персонажа. Серед них – вояки УНР, члени ОУН чи бійці УПА.

У Тараса Лелюха, бійця батальйону «Азов», прототип – Микола Савченко. 

Тарас Лелюх, боєць батальйону «Азов»

- За що я поважаю Савченка, хорунжого УПА, який був родом з Полтавщини. Ця людина – різностороння, боролася за українську державу. Він воював зі зброєю в руках, він займався видавництвом, і словом і ділом захищав Україну. Коли в нього не було можливості зі зброєю в руках боронити Україну, то докладав усіх зусиль.

Тож присутні почули невигадані історії про долі земляків, яких у час випробувань об’єднала відданість Україні.

Стрічка новин