В Україні оновили публічний реєстр корупціонерів

НАЗК представило оновлений Реєстр корупціонерів. Відтепер можна дізнатися кількість корупціонерів у кожній області та перевірити справжність довідок за QR-кодом.

Завдяки оновленому Реєстру корупціонерів журналісти та громадяни зможуть реально оцінити кількість осіб, які були засуджені за корупцію в Україні. Знайти інформацію про фізичних та юридичних осіб, які здійснили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, відтепер можна легко та у зручному форматі. 

Також завдяки доданій інтеграції із Prozorro державні установи зможуть швидко дізнатися, чи є в Реєстрі корупціонерів компанія, яка бере участь у їхньому тендері. 

Серед головних оновлень Реєстру корупціонерів є наступні:

- Покращений пошук. Адже з'явилися спеціальні фільтри.

- Зручна робота з даними та інтерактивна мапа порушень. У Реєстрі доступна карта порушень, яка відображатиме, скільки осіб притягнуто до відповідальності за корупцію в кожній окремій області.

- Інтеграція з іншими електронними сервісами. Оновлений Реєстр має модуль інтеграції із системою державних електронних закупівель Prozorro та Єдиним державним веб-порталом відкритих даних. Найактуальніша інформація з Реєстру буде оновлюватися автоматично й не залежатиме від людського фактору.

Олександр Новіков, голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) 

- Відкриття даних здається досить невинним інструментом. Разом з тим, це основний інструмент для забезпечення прозорості і відкритості влади. Чому? Бо ти не можеш набивати незаконні статки, якщо розумітимеш, що про тебе вся інформація буде в реєстрі декларацій або в реєстрі корупціонерів. Тому наша задача, щоб роботи у ДБР, НАБУ та Нацполіції було якомого менше.

Стрічка новин