В Україні споживання газу населенням торік скоротилося на 14%

В Україні споживання газу населенням торік скоротилося на 14%

Населення у 2020 році скоротило споживання природного газу на 14% - до 8,2 млрд куб. м порівняно з 2019-им, коли було спожито 9,5 млрд кубометрів.

Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності й енергозбереження за оперативними даними НКРЕКП.

"Тобто споживання блакитного палива населенням минулого року зменшилося на 1,3 млрд куб. м. Для порівняння це означає, що близько 220 млн доларів не витрачено на закупівлю газу", - зауважили в Держенергоефективності.

При цьому обсяг споживання газу бюджетними та релігійними організаціями не змінився і склав минулого року 400 млн куб. м, що відповідає показникам 2019 року. У той же час підприємства теплокомуненерго збільшили використання газу на 3% або на 200 млн куб. м (з 7,4 млрд куб. м за 2019 році до 7,6 млрд куб. м за 2020 рік).

"Скорочення споживання газу відбувається із різних причин. На це впливають у т.ч. заходи з енергоефективності. Цьому сприяють і програми підтримки: «теплі кредити», місцеві програми співфінансування тощо. Зокрема, «теплими кредитами» минулого року скористалося більше 110 тис. учасників, які інвестували 1,04 млрд грн в енергоефективні заходи", - зазначають у Держенергоефективності.

За даними агентства, в середньому економія газу приватними домогосподарствами, які скористалися програмою "теплі кредити" становить близько 30%.

Стрічка новин