Сьогодні у православних вірян почався Великий піст

Він – головний і найсуворіший з усіх православних постів. Незмінно триває 47 днів і має на меті підготувати християн до зустрічі Світлого Христового Воскресіння. Про особливості цього посту – у сюжеті Анатолія Васевича.

Великий Піст триватиме 47 днів, закінчиться на Великдень. Це свято припадає цьогоріч на 2 травня. Тож, до 1 травня включно православні віряни намагатимуться дотримуватися певних обмежень. Священники стверджують: головною є духовна складова.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Піст – це духовна весна, коли людина утримує себе від всякої страсті – від гніву, від вад, від лукавства, і від усього, що є зле. Є дві основні заповіді у Церкві Божій – це любов до Бога і любов до ближнього. І період постів, особливо у період Великого посту, церква вчить, щоб людина прагнула виконувати ці заповіді і удосконалювалася у них.

Духовному вдосконаленню допоможе тілесне утримання. У Великий піст церковний устав закликає повністю відмовитися від їжі тваринного походження. Це стосується будь-якого м'яса, молока, яєць і усіх продуктів, до складу яких вони можуть входити. Рибу та продукти з неї дозволяється куштувати тільки на Благовіщення Пресвятої Богородиці (7 квітня) та у Вербну неділю (25 квітня). Найсуворішими ж є перший і останній – Страсний тиждень посту.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Як говорять святі отці, це дає змогу людині, людському організму більше сконцентрувати увагу, більше вникнути у себе. І це дає можливість ближче з’єднатися із Богом у своїх молитвах. Тому період Великого Посту - це, передусім, період роботи над собою.

Священники радять у піст спробувати позбавитися від якоїсь вади. Це може бути залежність від цигарок, алкоголю, солодощів, надмірна увага до свого зовнішнього вигляду, одягу, соціальних мереж, просто марне витрачання часу. Кожен знає, що йому найбільше заважає у житті.

Миколай Довганич, прессекретар Полтавської єпархії УПЦ, протоієрей

- Коли людина зможе звільнитися, то їй легше жити, їй комфортніше жити. І це допомагає людині у майбутньому набагато більше зробити, ніж коли вона має якусь залежність. Я бажаю усім, щоб цей піст для кожного із вас пройшов достойно, правильно. І за період цього посту духовно підросли і вдосконалились.

Стрічка новин