Керівництво Департаменту охорони здоров'я Полтавщини вакцинувалося

Процедура пройшла в Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Юрій Курилко та Віктор Лисак поспілкувалися з медперсоналом закладу, журналістами, а також обговорили ситуацію з вакцинацією в області. Загалом в Україні першу дозу вакцини отримали 53 155 людей. Анна Ружін – далі.

Наразі в Україні щеплення від COVID-19 є добровільними. А у всьому світі розгорнута масштабна кампанія з вакцинації від коронавірусної інфекції. Проте керівництво Департаменту охорони здоров'я Полтавщини радить не відмовлятися від вакцинації. І своїм прикладом демонструють її необхідність.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- В першу хвилю повинно було привитися у нас близько 4 тисяч медиків, зараз привито більше 1000. Процес іде добровільно, дуже велика частина людей були на передньому контакті, і вони перехворіли, і вони мають деякий імунітет. Я теж перехворів і маю імунітет, але минуло 3 місяці і він у мене падає.

Спочатку – запис даних та коротка бесіда з оглядом, потім пацієнт проходить в маніпуляційну, де буде проведено щеплення. 

Після вакцинації – пів години очікування під наглядом медперсоналу. Одразу після щеплення директор ДОЗ Віктор Лисак повідомив про відмінне сапопочуття.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Ін'єкція є ін'єкція. Дуже гарна «легка» рука у медперсоналу, при тому, що вона дуже хвилювалася, ви бачили і контролювали її.

Про відмінне самопочуття повідомили й заступники директора департаменту ДОЗ Юрій Курилко та Ігор Куделич.

Віктор Лисак зауважив: хочеться уникнути будь-яких спекуляцій на тему вакцинації, тому на власних прикладах зробили цю процедуру максимально відкритою й прозорою, під прицілом камер. 

Зараз головне завдання кожного свідомого громадянина – максимально відповідально ставитися до свого здоров’я й здоро'я оточуючих. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Безпека, безпека кожного, відповідальність за те, що ми можемо принести якусь шкоду, тобто, є сьогодні пандемія. Ми сьогодні у жовтій зоні, але я впевнений, що такими темпами ми теж перейдемо, адже сусідні області перейшли вже.

Вакцинація на Полтавщині триває за планом. Жодних серйозних реакцій на вакцину не було. Відсьогодні до роботи залучено вже 9 мобільних бригад з імунізації, які за день здатні робити до 900 щеплень. На наступних етапах вакцинації мобільних бригад буде понад 50.

Також для всіх без винятку громадян працює база єдиного Державного реєстру лікарських засобів України, де у відкритому доступі можна знайти й поділитися необхідною інформацією щодо лікарських препаратів, у тому числі, й призначених для проведення різного роду щеплень.

Стрічка новин