В Галереї мистецтв презентували виставку «Остання молитва»

Вона присвячена 80-річчю від Дня народження відомого полтавського пейзажиста, народного художника України Павла Волика.

Минуло вже 3 роки, як не стало відомого художника Павла Івановича Волика. Тому і назва виставки «Остання молитва» – символічна, оскільки на ній представлені роботи майстра, починаючи з 80-х і до 2018 року.

Леся Павлівна, донька Павла Волика

- Тут на виставці присутні 2 такі знакові його роботи. Одна так і називається «Остання молитва», тому що тато її намалював, положив останній свій мазок, але не встиг назвати. Тому так вона залишилася. На виставці ви її побачите, бо вона єдина без обрамлення. Вона так, як була, так ми її і виставляємо.

Леся Павлівна розповідає: батько робив підсумкову виставку на свої 75 років. І тоді усіх здивувало, чому тато не зробив її на 80-річчя. На це Павло Іванович відповів: робимо зараз, а потім, як Бог дасть. Тому сьогоднішня виставка – на честь пам’яті відомого митця.

Павло Іванович – послідовник реалістичного живопису, але зі своїм баченням неймовірної краси Котелевщини. Будучи родом звіди, він насичувався природою, історією та багатством того козацького краю.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Ви бачите, які в Павла Івановича твори. Вони напівпрозорі, неймовірно легкі і чуттєві. У них відчувається епічність нашого краю, ліричність і неповторність. Я вважаю, коли ми втрачаємо таких художників, як Волик, ми повинні зберегти його пам’ять.

На виставці «Остання молитва» полтавці мають змогу побачити 125 робіт митця, серед яких є ті, що ніколи не виставлялися.

Стрічка новин