Полтавським громадам розповіли, яким має бути регламент місцевої ради

Полтавським громадам розповіли, яким має бути регламент місцевої ради

Днями у Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України, в рамках проєкту ПУЛЬС, відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: "Регламент – основа діяльності місцевої ради".

Модератор заходу кандидатка наук, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату Полтавської обласної ради Тетяна Паутова. Участь у заході взяли представники місцевих рад з 21-ї громади, загалом близько 35 осіб.

З вітальним словом до учасників практикуму звернулася виконавчий директор Полтавського РВ АМУ Галина Безносик. На початку вона коротко розповіла про діяльність проєкту, а також наголосила на актуальності та важливості сьогоднішньої теми та представила спікерку, яка водночас є і теоретиком, і практиком.

Тетяна Паутова на початку звернула увагу учасників онлайн-практикуму, що регламент місцевої ради має бути фундаментальним, ретельно проаналізованим та обов'язково відповідати закону. Вона наголосила на основних пунктах при розробці регламенту ради, особливу увагу звернувши на правильне застосування термінів. Потім спікерка детально проаналізувала розділи регламенту. Зокрема зупинилася на правовій основі формування регламенту місцевої ради та розповіла, які процеси він повинен охоплювати. 

Окремо Татяна Паутова зупинилася на дистанційних засіданнях ради, зокрема на дискусійних нормах проведення сесії онлайн. Також вона розповіла про бюджетний регламент, який наразі є лише рекомендованим до затвердження. 

Увагу присутніх акцентували на прикладах типових помилок, які допускають у регламенті та навели позитивні приклади формувань регламенту.

Стрічка новин