У Полтаві розпочалися заходи до Дня українського добровольця

Сьогодні у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського  стартував десятиденний обласний патріотично-партнерський проєкт «Добровольці», присвячений Дню українського добровольця. У ньому взяли участь громадські активісти, представники влади, кадети Полтавського Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікації та інформатизації.

До цього дня науковці музею створили виставку «Доброволець». На стендах – світлини та інформація про 213 наших земляків, які загинули, захищаючи Батьківщину з 2014-го по березень 2021 року. Вони розроблені за хронологічним принципом, за датою загибелі воїна. Головна мета створення своєрідного меморіалу, так само, як і заходу «Добровольці» загалом, – збереження пам’яті про загиблих земляків, розповідають організатори проєкту. Також на окремій виставці можна було побачити особисті речі бійців, унікальні військові експонати, зброю, військове спорядження, з яким довелося воювати українським добровольцям у перші місяці російсько-української війни на Сході України.

Віталій Степанов, співорганізатор виставки

- Їхали, хто в чому, і воювали, чим довелося. Тут є зразки зброї 43 року, Другої світової війни. Саме цією зброєю і захищали. Ось, наприклад, пістолет – кулемет Судаєва 43 року. Так само в нас були і протитанкові рушниці 40-х років , та й зараз на позиції є кулемет «Максим», який дуже гарно працює.

Марина Задніпрянська, військовий психолог

- Оці люди, добровольці, – це неймовірні люди. Вони абсолютно безкорисливо йшли в бій. В них не було нічого, ні зброї, ні одягу. Але була така мотивація, жага до перемоги. І я хочу, щоб ви всі це цінували, цінувало наше суспільство. Бо, на жаль, це не завжди так.

Марина Задніпрянська, парамедик Кирило Орлов пригадали і різноманітні випадки, пов’язані з добровольцями як на фронті, так і в тилу.

Кирило Орлов, парамедик

- Бачите, досить багато підписів різних підрозділів, з ним була дуже цікава історія, пов’язана з виконанням одного цікавого завдання, в одній цікавій місцевості, після чого прапор підписали розвідники. Приїжджаю у Полтаву – на прапорі нічого немає, як-то кажуть, нас там не було.

Марина Задніпрянська, військовий психолог

- Ми їх супроводжували, возили на екскурсії. Пам’ятаю, як вперше вони вийшли в Полтаву, і ми йшли такою військовою групою, тобто, йшли замикаючі, які оцінювали обстановку. Важко було хлопцям розслабитися в мирній обстановці.

День українського добровольця в нашій країні відзначається вже п’ятий рік поспіль. Це нагода ще раз згадати живих, вшанувати подвиг загиблих бійців. Тож рідні полеглих бійців, представники громадської організації «Полтавські родини полеглих захисників України» розповіли про життєві долі загиблих добровольців з Полтавщини. За громадську мужність, зміцнення обороноздатності та безпеки української держави та з нагоди Дня українського добровольця бійців нагородили почесними грамотами ОДА.

А завтра у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбудеться презентація медіа-проєкту про військових «Поєднані». На гостей чекає виставка постерів та показ фільмів про полтавців, які взяли участь у захисті України. 

Стрічка новин