Кременчук потрапив під пильний нагляд майже 500 камер

Запрацювала інформаційно-аналітична система «Безпечне місто». Днями презентували її роботу. Нові можливості цієї системи бачила і наша знімальна група.

Єдиний ситуаційний центр знаходиться в приміщенні мерії Кременчука. Там і презентували інформаційно-аналітичну систему «Безпечне місто».

Юрій Войтенко, начальник відділу оперативного контролю за станом у місті Кременчуцької міськради 

- Поки що, як ми бачимо, це - перші кроки співпраці, спільного проєкту, який включили у «Безпечне місто», відділ оперативного контролю, відкрите місто. Співпрацюємо.

Під час презентації продемонстрували, як працює система. Навіть детально показали усі її електронні складові.

Дмитро Кісельов, заступник керівника відділу контролю за оперативним станом в місті

- Система «Вол», яка безпосередньо здійснює керівництво відеосигналом. Постійно здійснюється охолодження системи, стоять скрізь кондиціонери. І все є для безпечного функціонування. Є у нас, ще планується для розширення цієї системи.

Робота над створенням цієї інформаційно-аналітичної системи тривала протягом двох років. Спочатку у Кременчуці реалізували проєкт «Безпечна школа». Він переміг на обласному конкурсі розвитку територіальних громад у 2019 році. Торік же кременчуцький проєкт «Впровадження сучасних інформаційних технологій для створення безпечного середовища громади Кременчука» виграв у «Всеукраїнському громадському бюджеті Полтавщини».

Павло Бедрацький, в.о. директора КП «Інститут розвитку Кременчука» 

- Перший проєкт - це 1 млн 200 тисяч. 600 тисяч із обласного бюджету, 600 тисяч - із місцевого бюджету. Це у нас співфінансування. Інший проєкт - великий проєкт. Там 16 мільйонів 700 тисяч гривень. Із обласного бюджету 12 мільйонів 780 тисяч гривень.

Тож зараз в Кременчуці працюює система «Безпечне місто», до якої входить 482 камери, встановлені у різних районах міста. Зокрема, камерами обладнали 7 основних перехресть та 4 в’їзди/виїзди із наддніпрянського міста; впровадили роботу програми детекції, розпізнавання та пошуку автомобілів за державними номерними знаками. Також система відеоспостереження охоплює всі міські школи.

Дар’я Бідзілля, оператор муніципальної варти агенції з охорони

- 31 школа міста. Ми слідкуємо за безпекою дітей, щоб не відбувалася торгівля наркотиками і тому подібним. Щоб діти менше вживали цигарок і тому подібного. Щоб не розбивали вікна, щоб був порядок у школах. Для нас це пріоритет - безпека дітей.

До речі, з січня, відколи система «Безпечне місто» працює у тестовому режимі, вже за її допомоги розкрито 4 майнових злочини, один - проти волі людини, одне викрадення автомобіля, знайдено двох водіїв, які зникли з місця ДТП.

Юлія Кириченко, інспектор батальйону поліції у м.Кременчук

- За допомогою цих камер ми можемо першочергово виявити факти правопорушення різного характеру - кримінального, адміністративного та іншого. У зв’язку з тим, що ми першими бачимо це правопорушення, можемо зреагувати швидше і направити відповідні служби для припинення факту правопорушення.

У перспективі планують встановлювати нові камери по місту. А ось вказувати, де вони стоять, не планується.

Стрічка новин