У Києві волонтери допомагають зі стерилізацією безпритульних тварин

80% безпритульних тварин були народжені вдома. Така статистика підштовхнула волонтерів у Києві за свій кошт стерилізувати безпритульних тварин. Допомагають вони і малозабезпеченим верствам населення – роблять скидку на стерилізацію домашніх улюбленців. Усе для того, аби безпритульних тварин ставало менше. Як це відбувається – бачила наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

- Просто стерилізувати і полегшити життя і собі, і моїм тваринам.

Олена Андріївна – власниця двох котів. Вона знайшла їх на вулиці та надала домівку. Аби зробити життя тварин комфортнішим, вирішила їх стерилізувати.

Олена Зайченко, пенсіонерка

- Сьогодні привела на стерилізацію вже 2-у кішечку, кошеня, вірніше. Їй 8 місяців. Я просто переживаю за здоров'я своїх тварин, і тому, щоб вони не мучилися від того, що вони не стерилізование, мені б не хотілося.

Операція зі стерилізації триває 15 хвилин, але вирішує чимало болючих питань на все кошаче життя.

Наталя Мазур, в.о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»

- Знижується ризик захворювання на онкологічні захворювання, на рак, на різні запальні процеси статевих органів. А також ці тварини не поповнюють ряди безпритульних тварин. Ось це, мабуть, сама головна мета.

У київській лікарні ветеринарної медицини стерилізують і котів, і собак.

- По-перше, тварина оглядається, їй проводиться сидація, вводимо в анестезію, проводимо оперативне втручання. Якщо це безпритульна тварина, вона кліпсується – задля ідентифікації.

Безпритульних тварин можна стерилізувати безкоштовно завдяки благодійному фонду «Щаслива лапа». Із початку року у співпраці операцію зробили понад 1500 безпритульним тваринам.

- Якщо людина знайшла тварину і хоче його стерилізувати, то фонд повністю покриває його стерилізацію.

Допомагає фонд і малозабезпеченим господарям.

Дмитро Керкевич, PR-менеджер БФ «Щаслива лапа»

- Фонд надає знижку на стерилізацію домашніх тварин для малозабезпечених верств населення. Це пенсіонери, ветерани та багатодітні сім'ї. Вони можуть записатися на стерилізацію в нашому фонді, а ми їх розподіляємо в одну з трьох клінік, в яких їм зручніше, і надаємо знижку на стерилізацію.

Для пенсіонерів фонд покриває 50% витрат.

- Я звернулася до фонду і вони мені не відмовили в допомозі. Я дуже вдячна, тому що вийшла хороша знижка.

Стрічка новин