У Полтавському центрі пробації для підлітків проводять спортивні заняття

Роблять це з метою зміни поведінки підопічних та формування безпечної поведінки стосовно власного здоров’я та життя інших. Діють спільно працівники сектору ювенальної пробації м.Полтава спільно з військово-спортивним центром «Воїн». До занять залучаються підоблікові сектору ювенальної пробації м.Полтава, неповнолітні, які перебувають на обліку Полтавського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області та інші підлітки.

Заняття розпочинають із розминки, а тоді вже переходять до виконання прийомів. Навчає хлопців тренерка з ВСЦ «Воїн», яка має чотирирічний досвід власних тренувань. 

Анастасія Годунок, інструктор ВСЦ «Воїн» 

- З січня місяця десь було 3-4 заняття. У нас не завжди вони. Самі тренування несуть за собою те, щоб навчити молодь правильно жити і, по-друге, не використовувати свою силу у неправильних напрямках. Головне – захистити себе та не нашкодити іншим.

Інструктор Анастасія прийшла до центру, щоб займатися з підопічними на запрошення своїх подруг-волонтерів, з якими познайомилася на Жіночому батальйоні.

Євгенія Попадинець, фахівець з питань соціально-виховної роботи з суб'єктами пробації сектору ювенальної пробації 

- Це є здоровий спосіб життя, це є друга сфера заняття, є те, що за допомогою фізичних навантажень, спорту, заняття єдиноборствами в подальшому, якщо систематично цим займатися, можна цим собі заробляти на життя, займаючись тренерством.

Для роботи з підобліковими залучаються і підтримкою волонтерів. 

Марина Бланкіна, волонтерка 

- Я сюди потрапила, бо моя подруга працює в цій сфері. І вона розповіла про свою роботу, і мене це дуже зацікавило: займатися волонтерством, ця тема для мене дуже цікава та актуальна. І я вирішила зробити корисну суспільну дію, для суспільства щось гарне.

Процес пробації – це процес впливу на свідомість правопорушника, спонукання його до правослухняної поведінки починається з моменту винесення вироку суду. Під час відбування покарання, не пов’язаного із позбавленням волі (на пробації), засуджені мають ряд обов’язків та чітко визначені умови відбування покарання; можуть відбувати громадські або суспільно корисні роботи; проходити пробаційні програми чи отримувати професійну допомогу для позбавлення від залежностей; працевлаштовуються, навчаються та успішно соціалізуються в громаді.  

Діяльність сектору ювенальної пробації м.Полтава схожа на роботу лікарів, адже вони діагностують проблеми підоблікових за допомогою оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення та індивідуально для кожного підбирають методи втручання - сприяють формуванню нових звичок, які допомагають підобліковим вирішити їх життєві проблеми чи позбавитися причин, які спонукають до вчинення злочину. 

Хлопцям же спортивні заняття дуже подобаються, тож чекають щоразу наступного разу приходу інструктора. Кажуть: заняття цим видом спорту допомагає їм стати більш мужніми, урівноваженими, фізично та психологічно загартованими. Вони з задоволенням відвідують тренування.

підобліковий центру пробації 

- Потрібні для того, щоб міг постояти за себе. А подобаються, тому що подобаються.

Заняття хлопців в майбутньому повинні дисциплінувати та показати альтернативу іншого життя. 

підобліковий центру пробації 

- Боксом раніше займався. Теж, вважай, боротьба, але без правил. Проходив лише 10 місяців, а тоді кинув. Це все через школу, бо я не хотів вчити уроки. Тож довелося кинути спорт.

- Чи будеш далі відвідувати ці заняття?

- Буду відвідувати. Цей раз мені буде уже нормально. 

Євгенія Попадинець, фахівець з питань соціально-виховної роботи з суб'єктами пробації сектору ювенальної пробації 

- Ми даємо поки невеликі навантаження, адже організм дітей не підготовлений до цього. Вони тільки починають, але їм подобається. Вони в захваті, і з захватом займаються цим спортом, і я гадаю, що в подальшому це буде на постійній практиці.

Стрічка новин