Як уникнути болю в спині від тривалого сидіння

Як уникнути болю в спині від тривалого сидіння

Значна кількість людей зараз проводить більшу частину дня, сидячи за комп’ютером. І далеко не завжди ми маємо зручні меблі для цього, через що виникає біль у попереку та проблеми з поставою, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Для більшості людей біль у попереку буде ослаблюючим фактором, що впливає на працездатність, а частина продовжуватиме працювати і мучитись від виснажливого болю. Погана новина полягає в тому, що неприродні пози, які ми приймаємо за столом, збільшують ризик травм опорно-рухового апарату, що можуть викликати біль у спині, шиї, плечах, синдром зап’ястного каналу або навіть тромбоз глибоких вен.

Ось 5 способів уникнути болей у спині та попереку:

Розмістіть комп’ютер на зручній висоті. Підніміть монітор на зручну висоту, використовуйте клавіатуру та мишу, витягнувши передпліччя та руки рівно. Переконайтесь, що при використанні мишки ваша рука знаходиться близько до тіла. Таким чином ви можете уникнути випадкового здавлення нервів або ймовірних травм скелетно-м’язових компонентів через неправильну поставу.

Сидіть так, щоб вам було зручно і тримайте ноги на підлозі. Або скористайтеся опорою для ніг. Для підтримки ніг ви можете тримати коробку, купу твердих блоків, подушку або підставку для ніг. Це допоможе вам послабити тиск на поперек і зменшити ймовірність розвитку тромбозу глибоких вен.

Стежте за споживанням вітаміну D. Вітамін D життєво важливий для здоров’я опорно-рухового апарату і може бути пов’язаний з підгострим та хронічним болем у попереку. Звіт про дослідження, опублікований на Pubmed, показав, що зростаюча ступінь тяжкості дефіциту вітаміну D може мати патогенетичну асоціацію з хронічними і підгострими болями в попереку. Тож проконсультуйтеся з лікарем, чи потрібні вам вітамін D та/або препарати кальцію. Дізнайтеся, які продукти, багаті на ці поживні речовини, ви повинні споживати.

Уникайте надмірного використання цифрових пристроїв та більше рухайтесь. Поява цифрових технологій у кожному домі змусила нас менше рухатись. Адже ми можемо роздобути будь-яку інформацію, буквально, не зрушивши з місця. М’язам спини не вистачає розтяжки. Тому постарайтесь принаймні у вільний час обирати активні розваги на свіжому повітрі замість перегляду чергового відео чи проходження чергового рівня комп’ютерної гри.

Регулярно виконуйте вправи, щоб м’язи спини залишались еластичними. Ви можете грати в активні ігри, виконувати вправи на розтяжку, займатись плаванням, словом, робити все, щоб м’язи спини  розтягувались, згинались та рухались.

Стрічка новин