Прощена неділя: сенс свята

Прощена неділя: сенс свята

Цей день відзначають в останній день Масляного тижня.

Щорічно з настанням весни відзначається велике і веселе народне свято - Масний тиждень. Кожен день цього тривалого свята має свої традиції. Останній день цього тижня називається Прощеною неділею. У цей день потрібно щиро вибачитися перед усіма, кого ви образили, і самим пробачити всі образи.

Прощена неділя щорічно відзначається в останній день перед Великим постом, який цього року починається 15 березня. Тому дата свята випадає на 14 березня, пише УНІАН.

Цей день не дарма відзначають напередодні Великого посту. Дуже важливо виходити в піст не тільки з дотриманням відмови від м'яса, але і чистими помислами і думками. А прощення і відпущення образ допомагають людині духовно очиститися.

У цей день просять вибачення у Бога за свої гріхи, а також у близьких і друзів, колег. У відповідь на вибачення заведено відповідати: "Бог простить, і я прощаю". Ця фраза означає, що будь-яка людина грішна і недосконала, і не може судити інших людей. Якщо людина не може пробачити образу, то потрібно чесно сказати про це, а потім покаятися в церкві. Також вибачення просять перед покійними.

У Прощену неділю проводять велике прибирання в будинку, готуючись зустрічати пост. Доїдають останні млинці з Масниці. Також перестилають ліжка в будинку і перемивають посуд. Однак важка робота в цей день під забороною.

Стрічка новин