Які штрафи передбачені за неправильний вигул тварин?

За недотримання правил вигулу домашніх улюбленців або неприбрані відходи поліціянти можуть скласти адмінпротокол про порушення, яке буде розглядати суд. І в разі ухвали суду власник тварини може сплатити штраф від 17 до 340 гривень. Про правила вигулу домашніх улюбленців – далі у сюжеті Євгенії Манич.

Євгенія Манич, кореспондентка 

- Повідок, пакетик для відходів, а для деяких – навіть намордники, і це – далеко не весь перелік правил вигулу домашніх улюбленців у місті Полтаві.

Також власник собаки зобов’язаний: зареєструвати тварину у муніципальній базі даних. Після цього він повинен отримати та носити з собою муніципальний жетон, незалежно від того, чи він просто прогулюється з собакою, чи вигулює її. Улюбленець має бути на повідку: потенційно небезпечні породи – на короткому, інші можуть гуляти на довгому.

До потенційно небезпечних порід належать: бультер’єр, доберман, кавказька вівчарка, німецька вівчарка та ротвейлер.

Патрульні кажуть: якщо ви помітили порушення одного з цих правил, можете звернутися на «гарячу лінію» поліції та повідомити про такий факт. 

Руслан Возниця, т.в.о. пресофіцера патрульної поліції Полтавщини

- В Кодексі про адміністративні правопорушення є стаття 154, яка передбачає відповідальність за порушення правил за тримання собак і котів. Зокрема ця стаття передбачає відповідальність за тримання їх у невідповідних місцях, за тримання незареєстрованних тварин або ж вигул їх без намордників чи відповідних повідків.

За порушення правил господарям можуть виписати штраф у розмірі від 17 до 50 гривень. А за неприбрані відходи можуть накласти штраф від 170 до 340 гривень.

Виводить на прогулянку свої дівчаток Дамініку та Шанель і полтавка Дарія. Вона зізнається: про штрафи ніколи не чула, але за своїми улюбленцями завжди прибирає.

Дарія, полтавка

- Не ознайомлена про штрафи, на жаль, але ми завжди намагаємося прибрати за своїми тваринами. Завжди з собою є пакетики, є серветки, якщо ми забуваємо пакетики. Обов’язково, тому що прибирання – це наше все. Переживаємо за своїх собачок. Стараємося не гуляти на дитячих майданчиках, не вигулюватися на територіях шкіл.

Господарка говорить: у місті незначна кількість тих, хто прибирає за своїми улюбленцями. Її це засмучує.

Дарія, полтавка

- На жаль, інші господарі за своїми тваринами не прибирають. Більшість з них прибирають лише за маленькими собаками. Для мене як для ветеринара це глобальна проблема. Тому що тварини заражаються глистами, інфекціями. Більшість людей просто про це не знають. Хотілося, щоб були більш ознайомлені.

У місті зараз є спеціально відведений майданчик для вигулу собак, знаходиться він на вулиці Чураївни, 5, а також в Авіамістечку.

Стрічка новин