Щонайменше у 10 разів зросли штрафи за порушення правил пожежної безпеки

4 березня 2021 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки». Подробиці – далі.

Раніше за порушення вимог пожежної безпеки передбачали штраф до 170 гривень. Тепер за це у громадян можуть забрати від 1700 до 3400 гривень. А посадові особи за порушення мають платити від 3400 до 5100 гривень штрафу. 

Леонід Головко, заступник начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Раніше розміри штрафів, які існували протягом десятків років, ніяким чином не змушували суб’єкти господарювання вживати заходів. Простіше було сплатити 1 чи 2 рази на рік штрафні санкції, 170 грн припустимо, і спати, нічого не робити.

Нововведення передбачають і розширення повноважень органів державного нагляду у сфері техногенної та пожежної безпеки. Тепер працівники ДСНС мають повноваження штрафувати за розпалювання багать у лісах та випалювання сухої рослинності, у тому числі листя. Проте, яким чином це буде практично реалізовуватися, поки невідомо, зізнається Леонід Головко.  

Леонід Головко, заступник начальника управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС у Полт.обл. 

- Закон був прийнятий. Проте, відповідні зміни до наших відомчих документів не були в повному обсязі внесені. Відповідно, наразі механізм їх застосування не опрацьований у повному обсязі.

Передбачається, що Кабмін протягом трьох місяців повинен привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Закону, який вніс вказані зміни.

Стрічка новин