Рік тому ВООЗ оголосила пандемію у зв’язку з поширенням у світі COVID-19

За цей період в Україні 1 425 522 осіб захворіли на коронавірусну хворобу. Яким був цей рік та яка ситуація з коронавірусом сьогодні, дізнавалась Анна Ружін.

За весь час пандемії в Україні

- захворіло – 1 425 522 особи;

- одужало – 1 210 246 осіб;

- летальних випадків – 27 685;

- проведено ПЛР-тестувань – 7 235 711.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м.Київ (853), Вінницькій (659), Львівській (600), Одеській (588) та Чернівецькій (587) областях.

Якщо згадати події, то 1 січня 2020 року в місті Ухань закрили ринок морепродуктів, який називали місцем, звідки вірус почав уперше поширюватися.

А вже 13 січня зареєстрували перший випадок зараження за межами КНР. Це була жінка, яка прилетіла з Уханя до Бангкока. В аеропортах світу почали посилювати перевірку китайських мандрівників. І дедалі більше країн почали виявляти перших хворих.

Проте Китай увесь цей час заперечував, що вірус передається від людини до людини, бо, мовляв, свідчень цього не було. Визнав він це тільки 20 січня. І лише 30 січня на засіданні комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ спалах нової епідемії назвали надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення.

У лютому 2020 коронавірус почав швидко поширюватися світом. А 11 березня ВООЗ оголосила пандемію. Ще два дні потому вона заявила, що центром спалаху стала Європа, зокрема Італія, Іспанія, Франція та Німеччина. У другій половині березня вірус особливо швидко почав поширюватися в США. Країни одна за одною вводили карантин.

Восени почалася друга хвиля пандемії. Багато країн знову стали відновлювати карантинні обмеження.

Станом на грудень у світі розробляли понад 200 препаратів. Проте більша частина країн віддала перевагу вакцинам Moderna та Pfizer-BioNTech. На початку грудня їх схвалили у США, Великій Британії та Канаді.

В Україні ж вакцинація розпочалася 24 лютого. За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, в Україні розпочалася третя хвиля, проте до неї готові. 

Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

- Ми забезпечили максимальну кількість ліжкомісць з підведеним киснем, їх загальна кількість – більше 60 тисяч. Це один із показників в Європі. Зараз у нас ще з'явилися додаткові механізми епідемії – це вакцинація. Чим більше людей отримають вакцину, тим швидше ми зможемо пройти період коронакризи, щоб не обтяжувати країну посиленими обмеженнями.

Стрічка новин