На Полтавському олійноекстракційному заводі запустять біопаливну установку

Вже кілька днів мешканці середмістя Полтави чують шум з території Полтавського олійноекстракційного заводу. На підприємстві кажуть: це все – через продування системи на новій біопаливній установці, яка забезпечить електричною та тепловою енергією не лише виробничі потужності, але й частину міста.

Днями у соцмережах почали ширитися публікації полтавців про шум, що періодично долинає з території Полтавського олійноекстракційного заводу. Незручності - тимчасові, розповідають фахівці підприємства. Все через те, що нині на заводі проходять пуско-налагоджувальні роботи нової когенераційної установки, що працює на біопаливі.  

Максим Кравцов, заступник директора з виробництва ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод - Кернел груп»

- У якості біопалива використовуємо соняшникове лушпиння. У систему входить паровий котел продуктивністю 52 т/год., високотехнологічна установка очищення димових газів з електрофільтром та турбоагрегат потужністю 10,4 МВт.

Установка, говорить Максим Кравцов, забезпечить виробничі потужності тепловою та електричною енергією. Частину електрики навіть передаватимуть на потреби міста. Усі дозвільні документи на монтаж та експлуатацію обладнання підприємство має.

На Полтавському олійноекстракційному заводі зазначають,  продування обладнання під високим тиском дійсно створює певні незручності для мешканців середмістя. Роботи мали би стартувати 14 лютого і завершитися за 10 днів. Однак на заваді стали карантинні обмеження.

Олег Півень, менеджер з проєкту, «Полтавський олійноекстракційний завод - Кернел груп»

- Ми були змушені перенести пуско-налагоджувальні роботи на пізніше. Це пов’язано з посиленням карантинних заходів. Представники заводів-виробників обладнання не змогли вчасно до нас потрапити, а ми - вчасно розпочати продувку.

Відтак, роботи стартували 5 березня. Вони проводяться відповідно до положень європейської процедури та під наглядом представників заводів-виробників обладнання. З метою дотримання параметрів, визначених процедурою, продувка проводиться один раз на день у два етапи - спочатку протягом 30 хвилин прогрівається паропровід, а потім протягом 10-15 хвилин відбувається саме продування.

Дим, який утворюється в результаті спалювання лушпиння соняшника, очищується на високотехнологічній установці очищення димових газів з електрофільтром німецького виробника. Він не несе жодної небезпеки жителям міста.  

Олег Півень, менеджер з проєкту, «Полтавський олійноекстракційний завод - Кернел груп»

- Цей дим не несе загрози. У нас є високотехнологічне німецьке обладнання, і воно очищує до потрібних норм викиди. А все, що викликає у людей страх - це водяна пара. Вона утворює туман, і здається людям, що це все дим. 

Загалом Kernel будує шість таких установок на олійноекстракційних заводах компанії з дотриманням усіх норм, визначених законодавством. Завершити всі налагоджувальні роботи у Полтаві обіцяють до п’ятниці.

Стрічка новин