Доступність медичних закладів у Кременчуці перевірили люди з інвалідністю

Чи доступні медичні заклади Кременчука людям з інвалідністю: які порушення норм виявлені у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1. Лікарню тестували безпосередньо самі люди із інвалідністю. Свідком цієї перевірки була і наша знімальна група.

Костянтин Кууск, голова ГО «На крилах надії», член комітету з доступності 

- Великі спасибі, що зробили. І зробили не для галочки, а з розумом. І добре, що взимку сніг прибирається із пандуса. Це теж головний фактор для того, щоб людина в інвалідній колясці могла потрапляти до медичного закладу.

Відомий у Кременчуці активіст, людина із інвалідністю, голова громадської організації «На крилах надії» Костянтин Кууск дає оцінку зробленому у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1. Звісно, знаходить і деякі, на його думку, недоліки.

Костянтин Кууск, голова ГО «На крилах надії», член комітету з доступності 

- Єдине зауваження - із приводу цієї кнопки. Якщо людина, боронь Боже, впаде, то їй від цього унітазу далеко лізти. Бажано, щоб вона була тут, під рукояткою. Це прописано навіть у нормах ДБН.

Директор установи Наталія Тарасова розповідає: в експертів замовили позачергове обстеження приміщень будівель амбулаторії щодо доступності для осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп населення і отримали позитивні висновки.

Наталія Тарасова, директор ЦПМСД №1

- У кабінеті є можливість пройти повне обстеження - те, що згідно 504 наказу на первинному рівні проходять всі, швидкі тести є. На першому поверсі знаходиться кабінет функціональної діагностики. На першому поверсі знаходиться флюорограф. Якщо потрібно зробити забір, аналізи крові, то інвалідів ми обстежуємо на дому.

Костянтин Кууск детально перевіряв коридор і кабінети, під’їзди до лікарні. Навіть електронним сантиметром виміряв параметри вхідних дверей. Стверджує: вони також в нормі.

Костянтин Кууск, голова ГО «На крилах надії», член комітету з доступності 

- Перша поліклініка - вона доступна для відвідування осіб із інвалідністю. Це я можу сказати точно. Навіть коли людина із порушенням зору заходитиме у хол. Тут відповідає нормам навіть освітлення приміщення.

Втім питання, над якими ще слід попрацювати, є, кажуть медики. При чому вони типові не тільки для Кременчука, а й загалом для усієї України.

Максим Середа, начальник департаменту охорони здоров’я м.Кременчук

- Є питання, яких немає в ДБН, але є побажання від людей, які пересуваються на інвалідних візках. І ми їх теж враховуватимемо. Звичайно, все це кошти. Є питання організаційні, які можна вирішити за тиждень, є питання, які вартують десятків тисяч гривень, які можна вирішити протягом місяця. Є питання мільйонів гривень, які можна вирішити протягом декількох років.

Костянтин Кууск запевнив: інші медзаклади Кременчука перевірятиме у наступні дні.

Стрічка новин