Де у Полтаві цвітуть квіти?

У різних областях України закликають не зривати першоцвіти. Проводять акції для збереження рідкісних рослин. Чи з'явились у Полтаві перші проліски та підсніжники, та де уже можна побачити цвітіння – у сюжеті Аліни Боровик. 

На початку весни у Полтаві тримається мінусова температура повітря. У лісі та парках під опалим торішнім листям де-не-де з'являються зелені листочки. Проте, пролісків та підсніжників ще не видно. 

Цвітіння живих квітів можна побачити в оранжереї ботанічого саду. Тут розпустились тропічні рослини. 

Антоніна Дзюбаненко, завідувач навчальної лабораторії ПНПУ 

- Бугенвілія. Говорити, що вона заквітувала, не можна. Вона квітує безперервно. Всі 12 місяців у році. Просто на деякий час, десь січень-лютий, вона затихає. Своє квітування активне призупиняє, але квітує практично круглий рік. Це ліана, тропічна ліана, яка збирається на високі опори, має приквітки різних відтінків.

У ботанічному саду ліана квітує малиновим, жовтим та ліловим кольорами. У природі буває всіх відтінків. Ця рослина – символ Індії. 

Ще одна окраса теплиці – помаранчева квітка клівії.  

Антоніна Дзюбаненко, завідувач навчальної лабораторії ПНПУ 

- Вона заквітувала у лютому місяці. Уже півтора місяця квітує, затихає її квітування. Рослина має дуже щільну розетку листкову. Утворює нижній ярус у тропічних лісах ця трав’яниста рослина. Надзвичайно красиво квітує.

Крім цього, квіти починають з’являтись у тропічних кактусах – епіфілюмах. А в алое вера, навпаки, квітування закінчується. 

Антоніна Дзюбаненко, завідувач навчальної лабораторії ПНПУ 

- В основному всі рослинки починають тільки пробуджуватися, субтропічні рослини. Але дуже швидко. Буквально квітень місяць буде квітування досить таке рясне. 

Оранжерею споруджено у 1990 році. Сьогодні тут росте близько 300 видів рослин. 

Стрічка новин