«Шлюб за добу» стає дедалі популярнішим

Упродовж чотирьох років у Полтаві успішно реалізовується проєкт «Шлюб за добу». Цей проєкт дозволяє молодятам спростити процес отримання свідоцтва про одруження. Раніше така процедура тривала місяць, але зараз одружитися можна за 24 години. Як саме це зробити, знає наша кореспондентка Євгенія Манич.

З’явився пілотний проєкт «Шлюб за добу» у 2016 році. Він наскільки припав до душі молодятам, що його вирішили залишити. Ця послуга значно полегшує життя нареченим, адже на урочисту церемонію розпису не потрібно чекати місяць. Ця послуга стала як ніколи доречно в умовах карантину. Нині одружитися за добу можна у Полтавському міському будинку культури. 

Євгенія Мороз, методист першої категорії Полтавського МБК

- Для того, щоб у нас люди могли краще реалізувати свої права та свободи у сфері реєстрації шлюбу й створення сім’ї, а зокрема, люди внутрішньо переміщені особи, а також учасники АТО, створений оцей ось проєкт – «Шлюб за добу». Люди можуть подати документи і протягом 24 годин стати сім’єю.

Для того, аби одружитися за добу, молодим потрібно лише паспорт зі всіма вклеєними фото, якщо це не перший шлюб, то свідоцтво про розрив, а також написати заяву. У будинку культури Вам допоможуть правильно оформити документи, а також вибрати зручну для вас дату. Але виконавцем укладання шлюбу залишається РАЦС. 

Євгенія Мороз, методист першої категорії Полтавського МБК

- Це чітко визначені відділи РАЦСу по Україні, це не всі, а лише деякі, вони теж прописані у законі, і вони відповідають саме за оформлення документів і укладення шлюбу. Полтавський міський будинок є організатором. Тобто, ми допомагаємо організувати саму цю послугу. Допомагаємо зібрати документи, допомагаємо реєстратору у приміщенні, а також всіма засобами, які йому потрібні.

Знайомтеся, це новоспечена сім’я Білих. Вони чекали цього дня чотири місяці. Обрали такий шлюб, тому що наречений знаходиться в зоні ООС.

Інна Біла, наречена 

- Познайомилися по телефону, хоча ходили в одну школу. На рік він старший, аніж я. Він в «Однокласниках» знайшов мене, почали спілкуватися, і ось так все вийшло. Поки він у відпустку приїхав, ми й розписалися.

За 2020 рік послугою «Шлюб за добу» скористалися понад 200 пар, а в 2021 році – вже 44.

Стрічка новин